ugur okullari - destop
Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 14:57
 
Türkiye'nin en güzel 2. yamaç paraşütü merkezi…
Coğrafik konumu itibariyle, dağdan şehir merkezine atlayış yapılabilen ender yerlerden biri olan İskenderun, Türkiye’de en önemli ikinci yamaç paraşütü atlayış merkezi olarak nitelendiriliyor.
Spor Haberi
Türkiye'nin en güzel 2. yamaç paraşütü merkezi…

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı kapsamında gerçekleştirilen paraşütle atlayış gösterileri sırasında Kaymakam İskender Yönden, Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Ferit Ali Gündel, İbn-i Arabî KYK Erkek Yurdu Müdürü Mehmet Ali Yılmaz yamaç paraşütçüleriyle ayaküstü sohbet etti.

 

İskenderun’un yamaç paraşütü sporu açısından Türkiye’nin en müsait yerleri arasında bulunduğuna işaret eden pilotlar “Daha önceki belediye başkanlarıyla konuşmuştuk. Atlayış merkezine ulaşım için teleferik önerildi. Yapılsa Türkiye’nin en güzel ikinci yamaç paraşütü atlayış noktası olacak. Muhteşem bir şey, paraşütçü için de” dedi.

   

Kaymakam İskender yönden de, öncelikle yukarıdaki yamaç paraşütü atlayış pistinin düzeltilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Oradaki atlayış pistini daha güzel, kullanışlı yapabilsek, sonrasında ise teleferik işi olur. İskenderun’da yamaç paraşütü konusunda ciddi ve çalışan bir ekip var. Pist yerinin tahsis başvurunuz yapmışsınız, biz de hazırlığımızı yapıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, en, güzel, 2., yamaç, paraşütü, merkezi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı