Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 18:12
 
Türkiye Muhrip Gaziler TSK’dan görev bekliyor…
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hatay Şubesi İskenderun Temsilcisi Neşet Turhan, üyeleriyle Askerlik Şubesi önünde bir araya gelerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin vereceği her türlü göreve hazır olduklarını açıkladı.
Yaşam Haberi
Türkiye Muhrip Gaziler TSK’dan görev bekliyor…

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Temsilcisi Neşet Turhan Ortadoğu’da emperyalist emelleri olan devletlerin ve bunların piyonları olan PYD, DEAŞ, PKK ve FETÖ gibi terör örgütlerinin ülkenin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne yönelik alçak, hain planlarına, eylemlerine karşı Türkiye Cumhuriyeti her zaman, her yerde karşı koymaya muktedir olduğunu söyledi.

 

l974 yılında yapılan ‘Kıbrıs Barış Harekâtı’nı anımsatan Neşet Turhan “Nasıl 0 dönemde Kıbrıs Halkına karşı her türlü soykırım ve cinayetleri işleyen örgütlere yönelik Kıbrıs‘ta barışı tesis etmek amacıyla yapılmış ise; ‘Barış Pınarı Harekatı’da ülkemizin güvenliğini, hem de o bölgede terör destekçisi ülkelerin desteklediği PYD, DEAŞ, PKK ve FETÖ terör örgütlerine karşı hem ülkenizin güvenliğini sağlamak, hem de terör örgütleri tarafından zulme uğrayan bölge halkına huzuru ve barışı getirmek amacıyla düzenlenmiş harekâttır. Tarihin derinliklerine bakanlar; Türk Milletinin mazlum milletlerle daima bir ve beraber olmasıyla onlara hürriyetlerini kazanmalarında her türlü desteği verirken görürler. Bu nedenle düne kadar nasıl, Kıbrıs ‘da, Somali ‘de, F ilistin ‘de, Afganistan “da, Bosna Hersek’ te, Kosova’da nasıl olduysa bugünde aynı şekilde Suriye ‘de devam etmektedir” diye konuştu.

 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı‘ya Kıbrıs Barış Harekatı yapılmadan önce Kıbrıs Türk halkına karşı EOKA terör/ tedhiş terör örgütü tarafından yapılan katliamları hatırlatan Neşet Turhan “Barış Pınarı Harekatı ile ilgili beyanlarını ‘Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan biz Kıbrıs Gazileri olarak tasvip etmediğimizi belirtmek isteriz. ‘Barış Pınarı Harekatı’na katılan Kahraman Ordumuzun, Mehmetçiğimizin ve tüm güvenlik güçlerimize başarılar diler her zaman yanlarında olduğumuzu ve her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye, Muhrip, Gaziler, TSK’dan, görev, bekliyor…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı