ugur okullari - destop


Haber Detayı
02 Eylül 2020 - Çarşamba 18:21
 
“Türkiye hiç bu kadar yalnız olmamıştı!”
İYİ Parti Hatay İl Başkanı Adnan Şefik Çirkin Yaşanılan coğrafyanın belalı, bundan dolayıdır ki beka sorununun petrolle birlikte artarak devam ettiğini, ancak Türkiye’nin her defasında zorlukları aşmasını bildiğine dikkat çekti.
Siyaset Haberi
“Türkiye hiç bu kadar yalnız olmamıştı!”

Sosyal medya hesabından Türkiye’nin iç ve dış politikayı değerlendiren paylaşımda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Adnan Şefik Çirkin “Yaşadığımız coğrafya belalıdır ki beka sorununun petrolle birlikte artarak devam etmektedir. Ancak ülkemiz her defasında zorlukları aşmasını bildi. Bugün de aynı sorunlarımız var. Kabul etmek gerekir ki iktidarda AKP değil bir başka iktidar da olsa yaşadığımız sorunların bir bölümü yine olacaktı. Yalnız fark şu; Türkiye’nin 4 muazzam başarısı var ki henüz onlara ulaşılamadı. Bunlar Lozan, Montrö (Boğazlar) antlaşmaları ve Hatay’ın ilhakı ile Kıbrıs harekâtıdır” diye kaydetti.

SURİYE’Yİ İŞGALDE

ABD-RUSYA İTTİFAKI!

Bu başarıların hepsinin altında zamanlama zekâsı ve Türkiye’nin yanına aldığı müttefiklere vurgu yapan İYİ Parti İl Başkanı A. Şefik Çirkin şöyle devam etti: “Örneğin Kıbrıs’ta yanımıza ABD ve İngiltere’yi almıştık. Şu an ise yalnız kaldık... İşte bu çok önemlidir. Yalnızlığımız sorunlarımızdan çok daha tehlikeli bir durumdur. AKP hükümetinin dış politik zaferler diye takdim ettiği konularda belli bir noktadan sonra mesafe alamamanızın nedeni bu dur! Rusya bizi Suriye’ye çekerek adeta teslim almıştır. Ve Rusya Suriye’de Suriye’den ziyade ABD ile anlaşmış durumdadır. Dikkat edilirse ABD işgaline ve PKK/PYD ye hiç ses çıkarmamaktadır. İşin doğrusu Suriye’yi işgalde ABD-RUSYA ittifakı artık saklanamaz durumdadır. Ve bu işgalden en büyük zararı önce Suriye ondan sonra da Türkiye görmektedir. Bilmem anlatabildik mi?”  

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Türkiye, hiç, bu, kadar, yalnız, olmamıştı!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı