ugur okullari - destop
Haber Detayı
22 Haziran 2020 - Pazartesi 17:40
 
Türk ve Suriyeli çocuklara Binicilik eğitimi
HATAY’ın İskenderun ilçesinde pandemi sürecinde sokağa çıkamayan onu Suriyeli 20 çocuk Gençlik Merkezi eğitmenleri ve gençlik liderlerinden At binip ok atma eğitimi alıyor.
Eğitim Haberi
Türk ve Suriyeli çocuklara Binicilik eğitimi

İskenderun Gençlik Merkezi ve Akdeniz Mülteci Sığınmacılarla Dayanışma ve Yardımlaşma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği ve İskenderun Atlı Spor Kulübünde gerçekleşen çeşitli eğitimlerde 10 Türk 10 Suriyeli toplamda 20 çocuk; Binicilik, Okçuluk, Dart eğitimi ve etkinlik saatinde farklı eğitimler alıyorlar.

 

İskenderun Gençlik Merkezi müdürü Ahmet Keskin, gençlere pandemiyle mücadele kapsamında koruyucu ve farkındalık artırıcı eğitimler de verdiklerine dikkat çekerek, “Pandemi sürecine uygun olarak maske ve mesafe kurallarına ekstra dikkat edilerek gerçekleşen eğitimlerde çocuklar 2 hafta boyunca hem eğitime hem de eğlenceye doyacak” dedi.

 

Günün belirli saatlerinde 45 dakikalık eğitimler verildiğini beliren Keskin “Çocuklar birlikte daha kaliteli vakit geçirme, stresle mücadele ve bir kaynaşma sağlamak amacıyla bir araya geldi. Sabah başlayan eğitimler öğlen arası yemeklerini yedikten sonra devam ediyor. Gün boyu hem eğitim alıyorlar, hem de eğlenerek öğreniyorlar” diye konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, ve, Suriyeli, çocuklara, Binicilik, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı