kehribar - logo yanı
Haber Detayı
03 Temmuz 2020 - Cuma 16:06
 
Turizm belgesiyle alkol servisi sorunu çözülecek
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş Antakya Gastronomi Evin de alkol servisi yapılamadığı için bir defa gelen turistin bir kere daha gelmediğini söyledi.
Yaşam Haberi
Turizm belgesiyle alkol servisi sorunu çözülecek

HBB Başkanı Savaş, Ulu Cami arka taraflarının turizm bölgesi ilan edilmesiyle birlikte bu sorun ortadan kalkacağının altını çizerek “Valimiz Sayın Doğan’la aynı fikirdeyiz. O da bu sorunun çözümü için tutucu bir tavır sergilemiyor. Herkesin fikrine saygılı” dedi.

 

Başkan Savaş, Antakya Gastronomi Evini ziyaret eden yabancı turistlerin Gastronomi Evinde alkol verilemediği için bir kez daha gelmediğini ve bunun bir kayıp olduğuna işaret ederek “Civarda ki bir okula yakın olduğu için içki servisi yapılamıyor. Gastronomi Evine gelen bir Alman, bir Fransız Antakya’nın muhteşem yemekleri karşısında büyüleniyor. Bir kadeh de şarap içmek istiyor. Onun bu talebini yerine getiremeyince o kişi bir kez daha gelmiyor” diye konuştu.

 

Gastronomi Evini orada tanıtım amacıyla açtıklarına değinen Başkan Savaş “Bizim için çok dert değil. Ancak orada birçok işletme var. Onlarda aynı sorunu yaşıyor. Büyük mağduriyet yaşıyorlar. Bölgenin bir an önce turizm bölgesi ilan edilmesi gerekiyor. Sayın Valimiz Rahmi Doğan’la konu ile ilgili birkaç kez bir araya geldik. Turizm bölgesi ile ilgili aynı fikirdeyiz. Hatay Valisi Rahmi Doğan’da tutucu bir davranış sergilemiyor. Herkesin fikrine saygı duyuyor. Onunda bu konuda çabası var. Bu sorunun çözümü için gerekli olan çaba gösteriliyor, belli bir mesafe aldık. Orada ki işletmelere Turizm Belgesi verildiğinde yabancı uyruklu turistler ya da bizim vatandaşlarımıza servis yapılabilecek. Böylelikle mağduriyet giderilecek” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turizm, belgesiyle, alkol, servisi, sorunu, çözülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı