kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
19 Ağustos 2021 - Perşembe 12:27
 
Tüp Bebek Merkezi Ailelerin Yüzünü Güldürüyor
İskenderun Palmiye Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, uluslararası standartlarda donanıma sahip merkezlerinde ailelerin yüzünün güldüren sonuçlara dikkat çekti.
Sağlık Haberi
Tüp Bebek Merkezi Ailelerin Yüzünü Güldürüyor

İnfertilite (kısırlık) ve tüp bebek tedavisi için doğal yollarla bebek sahibi olamaya çiftlerin şehir dışına gitmelerine gerek kalmadığını belirten Uzman Op. Dr. Ozan Turgut, son teknolojik donanımla ve alanında uzman ekiple birlikte bu tedavileri bünyelerinde gerçekleştirdiklerini söyledi.

TÜP BEBEK TEDAVİSİ

Uluslararası standartlarda donanıma sahip merkezde, kişiye özel tedavi imkânı sağladıklarına da işaret eden Kadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek, İnfertilite (Kısırlık) Uzmanı Op. Dr. Ozan Turgut, “Tüp bebek tedavisi; erkekten alınan spermlerin ve kadın üreme hücreleri olan yumurtaların, hafif genel anestezi altında toplanarak, vücut dışında laboratuvar ortamında, uzman embriyolog tarafından bir araya getirilerek, döllenmenin sağlanmasında rol oynayan bir tedavi şeklidir” dedi.

Önerilen yaş aralığının 40 yaş altı olmakla beraber; merkezde embriyoloğları tarafından yapılan genetik tarama yöntemi ile ileri yaştaki kadınlarda embriyo rahmine transfer edilemeden önce genetik tarama ile sağlıklı embriyo tespit edildiğini de belirten Dr. Turgut “Bu sayede, yaşın ilerlemesinin getirdiği olumsuzlukların önüne geçilir. Bununla birlikte; tüpleri tıkalı olan veya enfeksiyon, dış gebelik gibi nedenlerle tüpleri alınmış olan hastalarda, karın cerrahisi, çikolata kisti, polikistik over sendromu gibi kadın hastalıkları sebebiyle tüpler ve yumurtalıklar arası ilişkinin bozulduğu hastalarda, yumurta sayısı ve kalitesinin azaldığı ileri yaştaki anne adaylarında, cinsel birleşme sonucunda oluşan sorunlarda, sperm hareketliliğinin az olması veya şekli bozuk sperm hücrelerinin varlığında, gebelik kayıplarının varlığında, açıklanamayan kısırlık durumunda, inmemiş testis olan baba adaylarında, genetik problemlerin varlığında çözüm olan tedavi yöntemi tüp bebek yöntemidir. Tüp bebek tedavisi, adetten itibaren yaklaşık olarak 2-2,5 hafta sürmektedir. Yumurta toplama gününden itibaren 2 hafta sonra yapılan kanda gebelik testi ile gebelik durumu anlaşılabilmektedir. Her hastanın hayaline kavuşmuş ve merkezimizden memnun ayrılmış olmasını sağlamak, temel ilkemizdir” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tüp, Bebek, Merkezi, Ailelerin, Yüzünü, Güldürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı