ugur okullari - destop
Haber Detayı
05 Mayıs 2020 - Salı 16:21
 
Tunç Fırın’ından Ekmek Bağışı
Coronavirüs salgınıyla mücadele süreci, Ramazan ayıyla birlikte artan yardım, bağış kampanyalarına resmi kurum-kuruluş, oda ve iş insanlarının ardından esnafta ‘askıda ekmek’ ile katkı veriyor.
Yaşam Haberi
Tunç Fırın’ından Ekmek Bağışı

Hatay’da bir süre önce yeniden gündeme getirilen ‘askıda ekmek’ kampanya halkasına katılan Cumhuriyet Mahallesindeki Tunç Fırını, muhtaç ailelere her gün sıcak ekmek vermeye başladı.

 

Fırının önünde camdan dolaba sıcak ekmekleri koyan Tunç Fırını sahibi Bülent Tunç, coronavirüs salgınıyla mücadele süreci ile bu mübarek günde kendilerinin de muhtaç ailelere bir destek çıkmak istediklerini söyledi.

 

Askıda ekmek uygulamasını da bu yolla canlandırmak, daha da yaymak istediklerini de dile getiren fırın sahibi Bülent Tunç “Mübarek Ramazan ayı, rahmet ve bereket ayıdır. Bu ayda herkes muhtaç ailelere yardım yaparak yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birini yaparken derin hazlar da yaşıyor. Biz de ekmek üreticisi olarak bu ayda vatandaşlarımıza katkı sağlamak istedik. Muhtaç olan insanımız gelip ihtiyacı kadar ekmeğini alıp gidebilir. Dolapta ekmek yoksa bizden isteyebilir” dedi.

 

Tunç, ‘Askıda ekmek’ uygulamasına maddi durumu iyi olan vatandaşların da katkıda bulunabileceğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Bu mübarek ayda herkesin harekete geçmesini isteriz. Bakıyorum ki özellikle bu yıl insanlarımız yardım konusunda bir birleriyle mücadele eder duruma gelmiş. Bu çok sevindirici bir gelişmelidir. Biz de ‘Askıda ekmek’ uygulamasına isteyen vatandaşlarımız da katkı sağlayabilir. Yardımın, desteğin önüne geçmek istemeyiz.”

 

Bülent Tunç, fırınlarının, sahurda da açık olduğunu hatırlatırken, muhtaç sahiplerinin sahurda da gelip ekmeklerini alabileceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tunç, Fırın’ından, Ekmek, Bağışı,
Yorumlar
Haber Yazılımı