ugur okullari
Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 15:02
 
“Tüm sağlık işçileri bu süreçte unutulmamalı”
Öz Sağlık-İş sendika Hatay İl Başkanı Fehmi Azboy performans ücretinin sadece memur çalışanına ödendiğini, tüm sağlık işçilerinin de bu süreçte unutulmaması gerektiğini söyledi.
Sağlık Haberi
“Tüm sağlık işçileri bu süreçte unutulmamalı”

Öz Sağlık-İş Sendikası Hatay İl Başkanı Fehmi Azboy sağlık çalışanlarının performans ücretlerinin tavandan ödeneceğinin açıklanmasını olumlu bulduklarını belirterek “Ama performans ücreti sadece memur çalışana ödenmektedir. Oysa ki sağlık çalışanlarının sadece memurlardan ibaret değil. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık çalışanlarımız Korona virüs (Covid-19) salgınıyla her türlü riske rağmen sorumluluk bilinciyle hayatlarından ödün vererek yaptığı fedakâr mücadeleyle gurur kaynağımız olmuşlardır” dedi.

Bu mücadelede bütün risklere rağmen emeğini esirgemeyen sağlık çalışanlarının performans ücretlerinin tavandan ödeneceğinin açıklanması tebrik edilmesi gereken bir durum olduğunun altını çizen Azboy “Performans ücreti sadece memur çalışana ödenmektedir. Oysaki sağlık çalışanları sadece memurlardan ibaret değildir. Çalışanların ve hastaların güvenliğini sağlayan güvenlik görevlilerini, hastalarla ilk muhatap olan kayıtlarını yapan tıbbi sekreterleri, hasta odalarını temizlerken her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan temizlik işçileri, hastaların bakımı ve temizliğini yapan bakım işçileri, başta üniversiteler olmak üzere çalışan hemşire ve sağlık işçileri, hastanenin bakımı, tamiri ile ilgilenen teknik servis işçileri, ADSM ve hastanelerde çalışan klinik destek işçileri ve her türlü olumsuz şartlarda ekip arkadaşları ile birlikte hastalara müdahale eden ve naklini yapan Ambulans şoförlerini kısacası tüm sağlık işçileri bu süreçte unutulmamalı” diye konuştu.

Ayrıca şu süreçte gerek sağlık çalışanları üniversiteler ambulans sürücüleri, bakım elemanları, hasta ile minimum temas ve ailelerine de risk taşımamaları adına 24/72 vardiya sistemini geçilmesinin de önem arz etiğini kaydeden Azboy Sağlık alanındaki çalışanlarının aile hayatlarının olduğu unutmaması gerektiğini ve sağlık çalışanlarının bir bütün olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Tüm, sağlık, işçileri, bu, süreçte, unutulmamalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı