ugur okullari - destop
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 18:28
 
Tosyalı “Halka en iyi hizmet için çalışıyoruz”
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Belediye meclisinde yaptığı konuşmada Ocak ayından itibaren bugüne kadar belediyenin borçlarının ödendiğini bugün itibari ile 201.000.000 TL’ye gerilediğini söyledi.
Siyaset Haberi
Tosyalı “Halka en iyi hizmet için çalışıyoruz”

Tosyalı 820 çalışan ile hizmet verdiklerini 36 kişinin emekliye ayrıldığına dikkat çeçti. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Aralık ayı meclis toplantısı öncesinde göreve geldiği günden bugüne yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

1 Ocak’ta Belediyenin toplam borcunun 230.000.000 TL iken bugün itibariyle borç 201.000.000 TL’ye gerilediğini belirten Başkan Tosyalı, “Bundan sonra da imkânlar ölçüsünde borçlarımızı ödemeye devam edeceğiz. 820 çalışanımız ile İskenderun’a hizmet verirken emekliye ayrılan 36 kişinin de 4 milyon tutan tazminatları da ödenmiştir. Belediye olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz. Sahil ve İskelede birinci etap aydınlatma projemiz tamamlanmış olup, iskelemize yeni bir görünüm kazandırılarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Lunapark’ın montaj ve kurulumunun tamamlanmasıyla İskenderunlu hemşerilerimizin kullanımına sunulmuştur. İskenderun’umuzdaki Cadde ve sokakların yıpranmış bölünmelerinin asfalt ve yama çalışmalarının yapılması amacıyla 200 kamyon (6000 ton) sıcak asfalt kaplama ve yama çalışması yapılarak gerekli onarımlar tamamlanmıştır” diye konuştu.

 

Mahallelerde bulunan 123 adet parkta bakım onarım çalışması yapılarak, güzelleştirildiğini kaydeden Başkan Tosyalı “Vatandaşlarımızın daha iyi zaman geçirebilmesi için parklarımızdaki çalışmalarımız devam edecektir. Mahallelerimizde bulunan 11 adet taziye evinin tüm eksiklikleri tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Belediye Kültür Sarayımızın tüm bakımları ile ilgili işlemlere başlanmış olup, en kısa zamanda eksiksiz vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Sahile ayrı bir çehre katacak 2. Etap sahil düzenleme çalışmalarına çok kısa bir zaman içerisinde başlanacaktır” şeklinde konuştu.

 

ASFALT İHALESİ 5 ARALIK TA

Cadde ve sokaklarda hummalı bir çalışma içerisinde olduklarının altını çizen Başkan Fatih Tosyalı şöyle devam etti: “Cadde ve Sokaklarımızın kaldırımları elden geçirilerek, çalışmalara geçtiğimiz haftadan başlamak üzere  650.000 m2 parke yol, 240.000 m3 bordür, 240.000 m2 kaldırım işleri planlanmış ve en kısa zamanda yapılacaktır. 5 Aralık 2019 tarihinde yapacağımız asfalt ihalesinden sonra 253.586 ton asfalt, 5000 ton binder, 18.666 m3 alt temel mekanik malzeme temin etmiş olacağız. Ve gerekli tüm cadde ve sokaklarda asfaltlama ve yama çalışmalarımız başlayacaktır. Göreve geldiğimiz tarihten itibaren DSİ ile birlikte feyezan kanalının temizliğini gerçekleştirdik. Bu gerek haşere yönünden gerekse görünüm yönünden bölgedeki vatandaşlarımızın beğenisi ile karşılandı”

 

ÇEVREYE ÖNEM VERİYORUZ

Çevre temizliğine büyük önem verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Fatih Tosyalı, ”Ot ve moloz temizliği, kaldırılması ve ağaç budaması işlerine kiraladığımız araçlar ile kesintisiz devam ediyoruz. 17 Kadın Kültür Evimizde kırka yakın çeşitli branşlarda 1000 civarında kadın vatandaşlarımıza meslek edindirme kursları ile eğitim çağındaki gençlerimize sınavlara hazırlık kurslarımız kesintisiz devam etmektedir. İskenderun Belediyesi Musiki Cemiyeti, İskenderun Kent Orkestrası, İskenderun Tiyatro Topluluğu oluşturularak İskenderun Kent yaşamını sanat penceresinden farklı bir vizyon açılmıştır“ diye konuştu.

 

KÜLTÜREL VE SANATSAL ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Aile danışma birimini kurmak üze olduklarının altını çizen Başkan Tosyalı,” yine müftülüğümüz ile birlikte Aile Danışma ve Dini Rehberlik Merkezi kuruldu. Mustafa Kemal Mahallesinde kullanılan bina ve Millet Parkımızdaki Sosyal tesis Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Belediyemize tahsis edildi. Sağlık Bakanlığından alınarak İskenderunlu hemşerilerimizin sağlığına katkı sağlamak amaçlı Kanser Tarama aracı belediyemizce görevlendirilen personellerce hizmete alınmıştır. Ayrıca yaz boyunca önemli gün ve haftalar kapsamında yoğun katılımlı çok sayıda Kültür Sanat etkinlikleri, Kitap Günleri, Çocuk festivali düzenleyerek organize ederek vatandaşlarımızın hoş vakit geçirmelerini sağladık” şeklinde konuştu.  

 

YENİ STAD VE IKINCI MİLLET PARKI GELİYOR

Başkan Fatih Tosyalı,” Ankara ziyaretleri sonucunda çeşitli bakanlıklardan İskenderun’umuza önemli kazanımlar sağladık. Bunlardan bahsedecek olursak. 800.000 TL’lik 750 adet konteyner temini.
2.000.000 TL Asfaltta kullanılmak üzere BTÜM Hibesi. Tam donanımlı bir adet Arazöz hibesi Gençlik ve Spor Bakanlığımızdan 10 Mahallemize Semt Sahası, 5 Basketbol Sahası, 2 adet Kapalı Spor Salonu, 1 Adet Butik Havuz olmak üzere 18 spor tesisi İskenderun’umuza kazandırılmıştır. İskenderun’umuza ilk Şehir Stadyumunun kazandırılmasına yönelik mutabakat sağlanmış olup mevcut stat yerinde Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan 2. Millet Parkı kazandırılması sözünü aldık” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tosyalı, “Halka, en, iyi, hizmet, için, çalışıyoruz”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı