Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 16:57
 
Tosyalı, 1/1000'lik planı geri çekti!
İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı memleketin yararına, menfaatine en doğru kararı almak istediklerini vurgulayarak 1/1000'lik planı geri çektiklerini açıkladı.
Yaşam Haberi
 Tosyalı, 1/1000'lik planı geri çekti!

İskenderun Belediye Meclisi, M. Fatih Tosyalı Başkanlığında gündemdeki maddeleri görüşmek üzere toplandı. İskenderun Belediyesi’nin tasarrufunda bulunan bir adet sosyal tesisin İskenderun M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğüne 3 yıllığına, kardan 50 vermek koşuluyla tahsis edilmesi ve bu konuda Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı’ya protokol imzalaması için yetki verilmesi ile ilgili madde oy birliğiyle geçti.

 

M Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü’ne 1 yıllığına ayrıca, Sarıseki’de yer de tahsis edildi. Bu kararla birlikte burada parke taşı üretilecek, uygun bedelle şehirde kullanılacak.

 

Mecliste görüşülen konulardan en önemlisi, 1/1000’lik imar planına yönelik konuşan Belediye Başkan Fatih Tosyalı “İmar müdürlüğümüz çok çalıştı. 1/1000’liği bitirdik. Çalışmaları tamamladık. İnsanlarımızın haklı endişeleri olabilir. Grubu bulunan partilerimizle de görüştük. Yarın bir gün sorun olsun istemiyoruz. O yüzden maddeyi geri çektik. Kamuoyu bilsin ki, memleketimizin yararına, menfaatine en doğru kararı almak istiyoruz. Bu karar Şubat, Mart ayını bulabilir” diye konuştu.

 Başkan Tossyalı’nın sözleri ile kararını CHP Grubu ise alkışla destek verdi.

Başkan Fatih Tosyalı ayrıca, görevi devraldıklarında, Belediyenin borcunun 230 milyon olduğunu hatırlatarak “Ancak taahhüt eden ve yapılandırılan borçlar daha çoktu. Biz bu borcu 203 milyon liraya kadar düşürdük. Yıllık 53 milyon lira faiz ödüyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Tosyalı,, 1/1000'lik, planı, geri, çekti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı