ugur okullari - destop
Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 12:33
 
Toplu taşıma araçları dezenfekte edildi…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Korona virüsü tehlikesine karşı minibüs ve ticari taksiler dezenfekte edildi. Sürücüler yaşlılara evde kalmalarını isteyerek kurallara uyun mesajı verdiler
Sağlık Haberi
Toplu taşıma araçları dezenfekte edildi…

İskenderun belediyesi Sağlık ekipleri tarafından İskenderun dolmuş durağında hatlarda çalışan minibüsler ile durağa gelen ticari araçlar baştan sona dezenfekte çalışması yapıldı.

İskenderun Şoförler ve Otomobilciler Odasının da desteği ile gerçekleştirilen dezenfekte işlemi sırasında sürücüler araçlarını her tarafını dezenfekte olması için yardımcı oldular. Yirmi dakika beklemenin ardından sırası gelen sürücüler güzergahına doğru yöneldi.

Araçları temizlenen şoförler Türkiye’nin bu işlemi çok iyi yaptığını güzel önlemler alındığına dikkat çekerek şunları söylediler:

“Korona Virüs tehlikesi karşısında bugün araçlarımızın dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Yaşlılarımızın özellikle dışarı çıkmamalarını istiyoruz evlerinde kalsınlar. Bunun için özen göstermek lazım. Bizahmet 65 yaşının üstünde olanların sokağa çıkmamalarını rica ediyorum. Bu hepimizi için çocuklarımız için vatanımız için ülkemiz için. Bizlerde görevlerimizi en güzel şekilde yapalım.

Bu konu sadece bizi değil dünyayı ilgilendiren bir konu. Elimizden geldiği kadarıyla hijyene, kendi şahsi temizliğimize, araçlarımızın temizliğine, bulunduğumuz çevrenin temizliğine lütfen yetkililerden aldığımız bilgiler doğrultusunda uyalım. Bunu da daha çok insanlar duyurup daha çok insanın duyarlı hale gelmesi lazım. Bu önemli bir konu insanın canıyla sağlığıyla ilgili bunun için gereken her şeyi yapalım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Toplu, taşıma, araçları, dezenfekte, edildi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı