Haber Detayı
24 Kasım 2020 - Salı 13:38
 
TOKİ konutları sakinlerinin susuzluk eylemi…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde büyük umutlarla kurulan ve yaşadıkları sorunlar yüzünü bir türlü yüzleri gülmeyin TOKİ (Toplu konut idaresi) sakinleri dün gece susuzluk eylemi yaptılar.
Yaşam Haberi
TOKİ konutları sakinlerinin susuzluk eylemi…

Yüzlerce ailenin oturduğu İskenderun TOKİ konutlarında defalarca gündeme gelmesine rağmen bir damla suya hasret kalan sakinler seslerini daha da yükseltmeye başladı.

Corona virüs tedbirleri kapsamında maske, mesafe önlemlerini en iyi şekilde yapabildiklerini belirten TOKİ’li susuzluk yüzünden temizlik önlemlerini alamamanın endişesini yaşıyor.

Dün gece saatlerinde TOKİ sakinleri susuzluk tepkilerini sokağa dökülerek ellerinde tencere ve su bidonlarıyla bu kez yüksek sesle duyurmaya çalıştılar.

Site içerisinde boş su bidonlarıyla açıklama yapan sakinler su insanın en doğal hakkı olduğunu belirterek “Bizler yüzlerce aile burada susuz kalıyoruz. Susuz kalma sebebimiz de kurumlar arası sorumsuzluklardır” dedi.

Pencereden ve site içerisinden seslerini duyurmaya çalışan site sakinleri kaşık, tencere ve bidonlara vurarak susuzluğu çözümleyecek yetkililere ses duyurmaya çalıştılar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKİ, konutları, sakinlerinin, susuzluk, eylemi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı