ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Aralık 2020 - Pazar 19:41
 
Tokdemir, Hatay’da 2 hafta eve kapanma önerdi!
Hatay’daki tehlikeye dikkat çeken Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili İsmet Tokdemir, Bilim kurulunun önerdiği gibi en azından il genelinde iki haftalık eve kapanma uygulamasına geçilmesini istedi.
Sağlık Haberi
Tokdemir, Hatay’da 2 hafta eve kapanma önerdi!

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında Türkiye genelinde Covid-19 yayılım ve bulaşı oranlarının İlde 125 arttığına işaret ederek “Bu artış bizleri ciddi anlamda endişelendirmektedir. Özellikle yoğun bakım ünitelerindeki doluluk oranı ciddi anlamda artış göstermektedir” dedi.

KENDİ İZALASYONUMUZU YAPMALIYIZ

Hafta sonu yapılan iki günlük kısıtlamanın yeterli olmadığını, bilim kurulu önerilerine uygun olarak en az iki-üç hafta kapanmanın doğru olduğuna inandıklarının altını çizen CHP’li Tokdemir “Çünkü Hatay ülkemizin müstesna bir ilidir. Bizler medeniyetler şehriyiz. Yaptığımız davranışlarımızla ülkemize güzel örnekler sunmalıyız. Eğer; kapanmayı yapamıyorsa yetkililer bizler kendi izolasyonumuzu, kendi kısıtlamamızı kendimiz yapmalıyız. Özellikle yarından itibaren bir mecburiyet, bir zaruriye hasıl olmadığı müddetçe evde kalıp kendi izolasyonumuzu, kedi kısıtlamamızı kendimiz yapalım, diyoruz. Çünkü sosyal devlet gereği ihtiyacı olan, muhtaç olan kişilerin bütün ihtiyaçlarını devletimizin yetkili kurulları karşılamak durumundadır. Bizler de bu bölgede seçilmiş vekiller olarak üzerimize düşen her konuda, her an bir telefonun uçundaki kadar size yakınız. Bizler bu kapanma sürecinde hem sevdiklerimizi, hem ailemizi, hem dostlarımızı, hem hemşherilerimizi bu illetten, en azından bu bulaş riskini azaltmak noktasında çok duyarlı davranmak zorundayız” diye konuştu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tokdemir,, Hatay’da, 2, hafta, eve, kapanma, önerdi!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı