ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
02 Kasım 2019 - Cumartesi 15:11
 
Tiyatro Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor
İskenderun Belediyesi, kültürel ve sanatsal faaliyetler kapsamında tiyatro ekibi oluşturdu. Tiyatro ekibi toplumun her kesime hitap eden gösteriler düzenleyecek.
Kültür Haberi
Tiyatro Ekibi Çalışmalarını Sürdürüyor

İskenderun Belediyesi Kültür Sarayında çalışmalarını ve provalarını sürdüren tiyatro topluluğu kısa bir süre sonrası trajedi, drama ve komedi türlerinde gösteriler sahneleyecek.

Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Belediye olarak sanata ve sanatçıya büyük önem veriyoruz. Bu çerçevede sanatsal çalışmalar düzenliyoruz. İskenderun'da etkinliklerle tiyatro severlerimize güzel bir hizmet vereceğiz. Tiyatro ekibi, şehrin kültürel ve sanatsal alandaki bir boşluğunu da kapatmış olacak. Amacımız kültürel ve sanatsal faaliyetlere katkı sağlamaktır” dedi.

Başkan Fatih Tosyalı, “oluşturulan tiyatro ekibiyle, her kesime hitap edebilecek, çeşitli oyunların sahne alabilmesi sağlanacak. Başlayacağımız tiyatro faaliyetlerimizi daha profesyonel hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışma ile belediye olarak sanata bir katkı daha sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tiyatro, Ekibi, Çalışmalarını, Sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı