Haber Detayı
19 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:41
 
TİP Vekili Atay Meclis üyelerine baskı oluşturun
Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, Arsuz’da halkla mahalle toplantıları yaptı, vatandaşın sorunlarını dinledi.
Siyaset Haberi
TİP Vekili Atay Meclis üyelerine baskı oluşturun

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Arsuz’da Hatun, Şarkkonak ve Nardüzü mahallelerindeki gezi ve toplantılarında vatandaşlarla bir araya geldi.  Atay, yöre sakinlerine  “ Ben sizin adınıza dilek ve şikayetlerinizi Başkanlara iletirim. Önemli olan sizlerin seçmen olarak Belediyeye gönderdiğiniz meclis üyelerine ve yerel yönetimin temsilcilerine mahalle baskısı oluşturmanızdır. Belediyecilik hizmet işidir. Sizlerde hakkınızı arayın. Tekipçisi olun” dedi.

Türkiye’nin yaşadığı mülteci sorununa hükümetin çözüm bulması, entegrasyonu sağlaması gerektiğini vurgulayan TİP Hatay Milletvekili Barış Atay, “Türkiye’nin entegrasyon sorunu var. AKP Hükümeti ilgilenmiyor.  mülteci konusunda akılcı, gerçekçi, siyaseten anlayışa sahip olan insanların persvektifi ne ise oradan mülteci sorununa bakmak gerekli, İnsan odaklı hak odaklı bakmak diyalog kurmak gerektiğini düşünüyorum.”

Bir mahalle sakini; “Biz insanız. Bizim asgari ücretimiz ne olmalı. Vekilimiz ne kadar almalı. Biz nasıl yaşamalıyız. Suriye’den gelmiş. Burada çok ekmek var ki gelmiş. Hoş gelmiş. Biz maaşların, eğitim sisteminin iyileştirilmesini istiyoruz Çocukların eğitim masrafını asgari ücret karşılamıyor. Biz bunları konuşalım. Benim çocuklarım üniversite okudu. İhtiyacım yok. Ama 80 milyon insan benim torunum. Onların eğitimini geçimini düşünmeliyiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİP, Vekili, Atay, Meclis, üyelerine, baskı, oluşturun,
Yorumlar
Haber Yazılımı