Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 17:14
 
TİP Defne İlçe Teşkilatı açıldı…
TİP (Türkiye İşçi Partisi) Hatay İl Örgütü Defne İlçe Örgütü, Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete açıldı.
Siyaset Haberi
TİP Defne İlçe Teşkilatı açıldı…

Açılışa, TİP Hatay milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu, TİP İl Başkanı Barış Can’ın HDP (Halkaların Demokratik Partisi) İl Başkanı Kerem Nalman ve Eş Başkan Aysel Eşiyok, Cumhuriyet Halk Partisi Defne Belediyesi meclis üyesi Mithat Miroğlu, Defne Belediyesi bağımsız meclis üyeleri Ahmet Bilgin, Ümit Cahit Doğruel ile çok sayıda sivil toplum temsilcileri katıldı.

 

TİP Hatay Milletvekili Barış Atay Mengüllüoğlu kendilerini bu açılışta yalnız bırakmayan dostlara partileri adına teşekkürlerini ileterek “İki buçuk yıl önce kurulmuş genç bir partiyiz. Türkiye İşçi Partisi 3. kezdir kuruluyor;  ancak bizler 1961’den bu yana aldığı bütün geleneği sosyalist mücadele içerisinde gelecek kuşaklara taşımayı inatla sürdürüyoruz” dedi.

 

TİP’li Mengüllüoğlu Suriye’de yaşanılan ve ne yazık ki ülkeyi savaşa dahil eden politikalara karşı bilinci yükseltirken, aynı zamanda işçi sınıfı ile emekçi halkın bütün taleplerinin karşılanması, geleceği kurabilmek adına hep beraber mücadeleyi sürdüreceklerinin altını çizdi.

 

TİP İl Başkanı Barış Can da burada hep birlikte mücadele edeceklerini ifade ederek “Dayanışma alanını da birlikte burada kuracağız. Ezilenlerle, işçilerle, kadınlar ve gençlerle birlikte mücadele edeceğiz. Dayanışma alanını birlikte örüp, böyle yol alacağız, tek başımıza biz kuvvetsiziz, hep beraber örgütlenip bu alanda bir şeyler yapabiliriz” diye konuştu.  

HDP Hatay İl Eş Başkanı Kerem Nalman ise, TİP (Türkiye İşçi Partisi)’nin demokrasi, barış hak hukuk adalet mücadelesinde yolunun açık olması temennisinde bulunarak şunları dedi: “Çünkü süreç, bizi birbirimize mahkum etti, birbirimize muhtacız. Bu demokrasi cephesini, ittifakını ne kadar ne kadar geliştirirsek mücadelede başarılı oluruz…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TİP, Defne, İlçe, Teşkilatı, açıldı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı