Haber Detayı
13 Mart 2020 - Cuma 15:51
 
Tepecik’e verilen cezayı Payas yetersiz buldu…
Tepecikspor müsabakasında bir gurup taraftarın bıçaklı saldırısı sonrasında TFF, PFDK 12.03.2020 Tarihinde olayla ilgili kararını açıkladı. Payasspor Kulübü verilen cezanın yetersiz olduğunu ve vicdanlarda derin yaralar açtığını ifade etti.
Spor Haberi
 Tepecik’e verilen cezayı Payas yetersiz buldu…

Türkiye Futbol Federasyonu PFDK 12.03.2020 tarihli olay ile ilgili olarak Tepecikspor kulübüne ve sporcuları cezalandırdı. Verilen kararda; “TFF 3. Lig 1. Grup müsabakasında, yedek kulübesinde lisanslı bir fizyoterapist veya masör bulundurulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 3.000.-tl para cezası ile cezalandırılmasına, Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.'nin, 08.03.2020 tarihinde oynanan Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş.Payasspor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 2 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 6.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Büyükçekmece Tepecikspor A.Ş. sporcusu Emirhan Emir'in, rakip takım mensuplarına yönelik saldırısı nedeniyle 5 resmi müsabakadan men ve 1.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Payasspor kulübü sporcusu Suphi Dağ'ın, 08.03.2020 tarihinde oynanan Büyükçekmece Tepecik spor a.ş.-paya spor TFF 3. Lig 2. Grup müsabakasında, rakip takım taraftarlarına yönelik saldırısı nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 300.-TL para cezası ile cezalandırılmasına” denildi.

VERİLEN CEZA YETERSİZ

Payasspor kulübü verilen cezanın caydırıcı nitelikte olmadığı ve yapılan saldırının da küçümsenemeyecek bir olay olduğuna dikkat çekerek şu açıklamayı yaptı: “Basit bir gerginlik gibi geçiştirilmiş ceza yerine adeta ödüllendirilmiştir. Bundan sonra yaşanabilecek bütün olumsuzlukların önü açılmış taraftarlar tribün yerine saha içerisine davet edilmiştir. Futbolcuların can güvenliği hiçe sayılarak müsabaka öncesi yapılan "eşgüdüm" toplantılarının hiçbir ehemmiyeti kalmamıştır. Daha önce yaşadığımız "FYS'' uygulanmasındaki" sehven" değerlendirilmesi bu defa da TFF' in üzerinde önemle durduğu "güvenlik" kuralını taca atmıştır. TFF ye olan güven sarsılmış ve bundan sonra yaşanabilecek tüm olumsuz olaylara davetiye çıkarılmıştır. (Yapanın yanına kar kalıyor) Geçmişte Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasında buna benzer bir olay yaşanmış müsabaka sonrası toplanan PFDK Trabzonspor 'un hükmen 3-0 mağlup sayılmasına karar vermiştir. Vermiş olduğu bu karar ile diğer almış olduğu karar arasında "siyah ile beyaz" kadar fark olmasının nedenini merak ediyoruz. Adalet istiyoruz”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Tepecik’e, verilen, cezayı, Payas, yetersiz, buldu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı