Kurban Bayramı 2021
kehribar - logo yanı
Haber Detayı
22 Haziran 2021 - Salı 16:28
 
Tekstil İhracatının Liderleri Ödüllendirildi
Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB), 2020 yılında gerçekleştirilen 745,3 milyon dolarlık ihracat performansına en fazla desteği veren 46 üyesini ödüllendirdi. Filesan File Çuval Sanayi Genel Müdürü Bilgin Türkoğlu ödülünü aldı.
Ekonomi Haberi
Tekstil İhracatının Liderleri Ödüllendirildi

Pandemi nedeniyle ertelenen ATHİB’in 2019 ve 2020 Yılları Olağan Genel Kurul Toplantıları ve 2020 Yılı Başarılı Tekstil İhracatçıları Ödül Töreni, Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) merkez binasında gerçekleştirdi. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yetkililerinin de katıldığı toplantıda genel kurul üyelerine hitap eden ATHİB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Doğan, koronavirüs salgınının etkili olduğu 2020 yılında hükümetin sağladığı destekler ve kolaylaştırıcı uygulamalar sayesinde ihracatın devamlılığını sağladıklarını ve ülke ekonomisine 745,3 milyon dolar döviz kazandırdıklarını belirtti.

Doğan, “ATHİB olarak daha çok üretmek, daha yenilikçi ürünleri nihai tüketiciye sunmak ve dünyada tercih edilen tekstil ihracatçısı ülke olmak istiyoruz. Küresel pazarlardaki zorlu rekabet şartlarında pazar payımızı artırmak adına özgün tasarımlar üretmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın devamında düzenlenen törende 2020 yılında en yüksek ihracat rakamlarına ulaşan ATHİB üyeleri plaketle ödüllendirildi.

FİLESAN ÖDÜLÜNÜ ALDI

Filesan File Çuval Sanayi Genel Müdürü Bilgin Türkoğlu 2020 Yılı Başarılı Tekstil İhracatçıları Ödül Töreninde ödülü gururla aldı.

 

TEKSTİL DEVLERİNİN GURUR TABLOSU

ATHİB'in 2020 Yılı Başarılı Tekstil İhracatçıları listesinde şu firmalar yer aldı:

 Boyteks Tekstil, Filpa Ambalaj, İskur Mensucat,  Orta Anadolu Ticaret, İskur İplik Kumaş Mensucat, Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri, Şirikçioğlu Pazarlama, Kıvanç Tekstil,  Mem Pazarlama, Gözek Tekstil, İnşirah Pazarlama, Küçükler Tekstil, Almer Tekstil, Ulusoy Tekstil, Elit İplik, Teknomelt Teknik Mensucat, Milkay Teknik Tekstil, Beşler Tekstil, Hatfil Tekstil, His Tekstil, Bosforo Tekstil,  ÇMS Pazarlama, Bakırlar Tekstil, Abecotton Tekstil, Pidok Plastik Sanayi, Filesan File Çuval Sanayi, Palmiye Dokuma İplik Tekstil, Baktıroğlu Orman Ürünleri Mobilya ve Tekstil Sanayi, Oğuz Tekstil, İlbeyli Tekstil, Esra Tekstil, Zirve Tekstil, Atlas Denim Tekstil, Başyazıcıoğlu Tekstil, Karsu Tekstil, Arseteks Tekstil, Odak Ambalaj, Çalık Denim Tekstil, Kaliteks Vatka Keçe, Çetinkaya Mensucat, BT Enerji Tekstil, Isparta Mensucat, Texhong Textile, Halis Öcal Tekstil, Narteks Tekstil, Dempo Gıda ve Ambalaj.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tekstil, İhracatının, Liderleri, Ödüllendirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı