ugur okullari - destop
Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 14:25
 
Teknokent’ten Sağlık Ordusuna Siperlik
Özel İskenderun Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı mücadele kapsamında ürettiği siperlikleri sağlık ordusuna ulaştırılmak üzere İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne verdi.
Sağlık Haberi
Teknokent’ten Sağlık Ordusuna Siperlik

Özel İskenderun Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Kurucusu Rahşan Barın, beraberinde Okul Müdürü Oğuz Ciğer ile Eğitim koordinatörü Bumin Kılıçoğlu  olduğu halde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Güven gözetiminde İlçe Sağlık Müdürü Volkan Yeter’e ürettikleri siperlikleri teslim ettiler.

Siperlikleri teslim ederken kısa bir konuşma yapan Özel İskenderun Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kurucusu Rahşan Barın, okul olarak mesleki üretkenlik anlamında güçlü bir kadroya sahip olduklarını dile getirerek virüsün ülkeye yayılmasının ardından ihtiyaç duyulan siperlikleri üretmeye başladıklarını söyledi.

Okul kurucusu Rahşan Barın, gerek teknik kadro ve gerekse teknik donanım anlamında üstün bir noktada olduklarını dile getirerek “Virüsün ortaya çıkmasının ardında biz de bu mücadelede yer almak isted6ik. Gönüllü olarak başlattığımız bu çalışmalarda teknik kadromuz çok yoğun bir çalışmanın ardından ürettiğimiz siperlikleri bir araya getirdik. Şimdi sağlık ordumuzda kullanılmak üzere Sağlık Müdür7ümüze veriyoruz. Dileğimiz siperliklerin kullanılacağı bu ortamın bir an önce ortadan kalkması ve sağlıklı günlere kavuşmaktır” dedi.

Sağlık Müdürü Volkan Yeter de, Özel Teknokent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin çok anlamlı bir projeye imza attıklarını kaydederek şöyle konuştu:

“Koronavirüsün yayılmasıyla birlikte ülke genelinde, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi çok büyük bir seferberlik başlatıldı. Bu çalışmalar bana okuduğumuz kurtuluş Savaşı’nı hatırlatıyor. Yani milletimiz, el birliği ve gönül birliğiyle verdikleri güç birliğiyle virüsü önemli şekilde indirdik. Avrupa’nın hiçbir ülkesinde bir okulun, bir kurumun veya bir vatandaşın siperlik ya da maske ürettiğini görmezsiniz. Ama bizim milletimiz bunları da yapabiliyor.”

Müdür Volkan Yeter7, teknokent kolevi kurucu, müdür ve siperlikte emeği geçenlere teşekkür ederek kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teknokent’ten, Sağlık, Ordusuna, Siperlik,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı