Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 08:10
 
Teknofest Yolunda
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’e farklı alanlarda tasarımlarla katılıyor.
Eğitim Haberi
Teknofest Yolunda

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci,  Türkiye'nin Milli Teknoloji Hamlesi hayallerine bir adım daha yaklaşmak için Uçan Araba Tasarımı, Savaşan İnsansız Hava Aracı Tasarımı, Hidrojenli Araç Tasarımı, Uluslararası İnsansız Hava Aracı Tasarımı, Roket Tasarımı ve Elektirikli Araç ve Hidro Araç Tasarımı alanlarında yarışmaya katılacak olan İSTE, proje başvuru sayısı ile yine üniversite başvuruları alanında üst sıralarda yer alacağını söyledi.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen, Türkiye'nin önemli kurum ve firmalarının paydaş olarak yer aldığı önemli bir uluslararası etkinlik olan Teknofest bu yıl 21-26 Eylül 2021 tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanında gerçekleştirilecek.

TAKIMLARIMIZIN DESTEKÇİSİYİZ

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “ Geleceğimize yön verecek adımları atan pırıl pırıl öğrencilerimiz ve onlara yol gösteren öğretim üyelerimizin her zaman destekçisiyiz. Teknofest’in teknolojinin Milli Teknoloji Hamlesi için çok önemli bir etkinlik olduğu kuşkusuz. Ülkemizin sayılı teknik üniversitelerinden biri olarak etkinliğe ve teknolojinin Millileşmesine yönelik tüm çalışmalara dâhil olmayı sürdüreceğiz. Yarışmaya katılacak olan tüm takımlara başarılar diliyorum” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teknofest, Yolunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı