tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
11 Eylül 2020 - Cuma 10:44
 
TEK Kampüsü’ne ‘Temiz Okul’ belgesi…
Türk Standartları Enstitüsü (TSE), Cocid-19 tedbirleri çerçevesinde geliştirdiği program çerçevesinde TEK Kampüs Okulları ‘Okulum Temiz’ belgesi verilerek hijyen olduğu tescil edildi.
Eğitim Haberi
TEK Kampüsü’ne ‘Temiz Okul’ belgesi…

TSE’nin belirlediği, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nda yer alan kriterleri yerine getiren TEK Kampüs Okulları, “Okulum Temiz Belgesi” alarak Covid19 salgının önlenmesine yönelik okul içinde uyguladığı önlemleri tescilledi.

 

‘Okulum Temiz’ belgesi, TSE Çukurova Bölge Koordinatörü Fatih Kurt tarafından TEK Kampüs Okulları Kurucusu Yılmaz Tunç’a verildi.  Korona virüs (Covid19) salgını tehlikesine karşı öğrenci, veli ve çalışanların sağlığını korumak için üst düzey önlemler aldıklarını belirten TEK Kampüs Okulları Kurucusu Tunç,  “Okulumuzda gerçekleştirilen denetimler sonucu TSE COVID19 ‘Okulum Temiz Belgesi’ni almaya hak kazanan okul olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, veli ve çalışanlarımızın sağlığının birinci planda yer aldığı TEK Kampüs Okulları’nda, sağlıklı bir okul ortamı oluşturabilmek amacıyla alınabilecek tüm fiziki önlemleri almıştık” dedi.

 

Kurucu Yılmaz Tunç, denetimleri teknolojinin desteğini de kullandıklarını dile getirerek şöyle konuştu:

“Koronavirüsün başlamasıyla birlikte okullarımızda denetimlerimizi en üst düzeye çıkardık. Bu çerçevede termal kameralarla kontroller yapıyoruz. Sağlık personellerimiz görevlerinin başında. Tek kişilik sıralarda sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarını titizlikle uyguluyoruz. TSE tarafından aldığımız bu belge bölge halkımıza ve bizlere hayırlı olsun.”

 

TSE Çukurova Bölge Koordinatörü Fatih kurt da, kurucu Yılmaz Tunç’un nezdinde tüm okulun yönetim, öğretmen, öğrenci ve velileri kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEK, Kampüsü’ne, ‘Temiz, Okul’, belgesi…, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı