kehribar - logo yanı
Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 18:15
 
Tek gözlü evi yandı çaresiz yardım bekliyor!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde fişte unuttuğu elektrikli battaniye yüzünden çıkan yangında ev eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaş, evsiz ve zor durumda kaldığını söyledi.
Yaşam Haberi
Tek gözlü evi yandı çaresiz yardım bekliyor!

Edinilen bilgilere göre, Muradiye Mahallesi 230 sokak üzerinde bulunan tek gözlü evinde meydana gelen yangında tüm eşyalar küle döndü. Yaşlılık maaşıyla geçinen ve evinde yalnız yaşayan 67 yaşındaki Yukup Demirci, elektrikli battaniyeyi fişte unutunca yangın meydana geldiğini, o sırada kendisinin dışarıda olduğunu ifade ederek “Elektrikli battaniye yatağı tutuşturmuş, yangın çıkmış itfaiyeye haber verdik, yangını söndürdüler. Ancak içeride hiçbir şeyim kalmadı, yangında kül oldu. Yatacak yerim de yok!” dedi.

Kimsesinin olmadığını, tek odada yaşadığını var olan tüm eşyalarının da yangında kül olduğunu vurgulayan Yakup Demirci “Evimi eski haline getirebilmek için yardım hayırseverlerden bekliyorum. Yardım ederlerse memnun olurum, yardım eden de etmeyen de Allah razı olsun. Yatak televizyon, buzdolabı olsun temin edilirse sevinirim. Elektriğim, suyum kesilmiş, yok. Şu anda sığıntı gibiyim. Kira vermiyorum ama öylesine oturmuşum. Yatacak yerimi bile yan tarafa bir yer açtım kentime, yatağım da yok, ne yapacağım bilemiyorum” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tek, gözlü, evi, yandı, çaresiz, yardım, bekliyor!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı