Haber Detayı
01 Ekim 2019 - Salı 14:26
 
Tek gerekçe geçen seneki heyecanı görememişler!
Hatay spor Yönetim Kurulu Teknik direktör İlhan Palut ve ekibiyle yollarının ayırmalarının tek sebebin takım olarak geçen seneki heyecanını yitirmesi olarak gösterdi.
Spor Haberi
Tek gerekçe geçen seneki heyecanı görememişler!

Hatay spor Yönetim Kurulu, teknik direktörleri İlhan Palut’la yollarının ayrılmasından dolayı özellikle sosyal medya üzerinden bu konuda çirkin dedikodular ve iftiralar üretilmesi üzerine kamuoyunu bilgilendirmek üzere bir açıklama yaptı.

Açıklamada, Teknik direktör İlhan Palut ile yolları ayırma kararı aldıklarından beri, özellikle sosyal medyada çirkin dedikoduları ve iftiraları üzülerek takip ettiklerini belirterek “Onursal Başkanımız, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın ve kıymetli eşi Nazan Savaş hanımefendinin de bazı kesimlerce özellikle ismi kullanılarak süreç provake edilmeye çalışılmaktadır” denildi.

Bazı oyuncuların isimlerini yazarak “kadroya alınmalarını istemediler, alınınca da o yüzden gönderdiler” şeklinde yapılan yalan haberlerin ise hayal gücünün geldiği son noktayı gösterdiğinin ifade edildiği açıklamada “Bu haberi yaptıranların neye hizmet etiklerini bilmemekle beraber, golü atan ve attıran oyuncularımızın isimlerinin özenle seçilmesi, kurulmak istenen oyunun ne kadar büyük olduğunu anlamaya yeterdir. İlhan Palut’un görevden alınmasının tek nedeni; Hatay sporumuzun takım olarak geçen seneki heyecanını yitirdiğini gözlemlememiz, aynı teknik ekiple devam ettiğimiz sürece şampiyonluk hedefimize uzak kalacak olmamıza olan kuvvetli inancımız ve zaman kaybetmeden bir kan değişikliğiyle Süper Lig yolunda devam edebilmektir” şeklide görüşlere yer verildi.

Ayrıca Yönetimin; bu hedefi için sezon başında hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığı ve hocanın istediği bütün transferleri gerçekleştirdiğinin altının çizildiği açıklamanın devamında şunları kaydedildi: “Geçtiğimiz sezonda, aynı hafta oynanırken puan sıralamasında çok daha altlarda olmamıza rağmen başta Onursal Başkanımız Lütfü Savaş ve yönetimimiz İlhan Palut’a destek çıkmış ve şimdilerde provakasyon yapan kitlenin hocaya olan istifa çağrılarına kulak tıkayarak sonuna kadar hocasının arkasında durmuştur. Bunun nedeni de alınan kötü sonuçlara rağmen pozitif futbol anlayışıdır. Ne kadar doğru yaptığımızı da sezon boyunca bütün kamuoyu ilgiyle takip etmiştir. Ancak bu sezon alınan puanlara rağmen takımımız geçen seneki pozitif futbol anlayışından çok uzaktadır. Yönetim Kurulu olarak yol yakınken çare bulmak istemiş ve henüz bir şey kaybetmeden bu değişikliği yapmak zorunda kaldığımızı üzülerek belirtmeliyiz. Futbolda dün yoktur, hep daha iyi olmak zorundayız ve bu bilinçle çok istediğimiz şampiyonluğa ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur. Bu vesileyle İlhan Palut ve ekibine iyi temennilerimizi bir kez daha sunarız.”
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tek, gerekçe, geçen, seneki, heyecanı, görememişler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı