Haber Detayı
08 Haziran 2020 - Pazartesi 18:17
 
Tazyikten su boruları patladı, fosseptik taştı!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehir şebekesini besleyen ana boruda meydana gelen arıza nedeniyle dün uygulanan kesintinin ardından verilen suyun tazyiki, Yenişehir Mahallesinde boruları patlattı, fosseptiği taşırdı.
Yaşam Haberi
Tazyikten su boruları patladı, fosseptik taştı!

İskenderun Yenişehir Mahallesi 23. Sokak üzerinde yaşanan olayda vatandaş bu duruma şaştı kaldı. İddialara göre, HATSU kesik suyu birden şebekeye vermesiyle hem evin su borusu patladı, hem de sokak ortasında bulunan fosseptik kapağından dışkılar sokağa taştı.

Birçok vatandaşın yoğun olarak kullandığı Yenişehir Mahallesi 23. Sokak üzerinde yaşananlar, çevre sakinlerini ve esnafların tepkisini çekti. İddialara göre Pazar günü kesik olan su, bugün verilince bazı yerlerde evlerin su şebeke borularının patlamasına neden olduğu ifade edildi.

Mahalle Sakinlerinden İbrahim Cabbaroğlu evinde ve sokağında yaşananları şöyle aktardı: “Su birden gelince vanayı patlattı. Böyle su akıyor. HATSU’ya gittim beş-on dakika sonra geleceğim dediler, bir saat oldu kimseden ses yok! Bir mesaj geldi, işleminiz alındı diye, üzerinden yarım saat geçti yine ne gelen, ne giden var. Dışarıdaki rögar asfalt yaparken çökerttiler, o da bu tazyikli sudan taştı. Ne gelen var ne giden, şaştık kaldık bu işe…”   

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tazyikten, su, boruları, patladı,, fosseptik, taştı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı