Haber Detayı
19 Şubat 2021 - Cuma 13:51
 
Takdir gören Regaip Kandili hayrı…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde Regaip kandili gecesi Sarıseki Mahallesinde birçok evin kapısının önüne çam sakızı çoban armağanı çeşitli gıda maddeleri bırakılarak hayır yapıldı.
Yaşam Haberi
Takdir gören Regaip Kandili hayrı…

Ekonomik kriz, pandemi döneminin getirdiği olumsuzluklarla mücadelede Sarıseki Mahallesinde çok sayıda muhtacın evlerinin kapı önlerine ‘hayır’ amaçlı sessizce gidildi. Karınca kararınca kimi muhtaç kapısına birkaç gıda maddesi poşeti, kimilerinin çocuğu için elbise, kimilerinin de ayakkabı, kimileri için nakdi yardım bırakıldı, hayır sahibi adına. Sarısekili, bir şekilde kapısını açıp ‘hayır’ amaçlı getirilen poşetleri görünce hem şaşırdı, hem de büyük incelik gösteren hayırsevere teşekkür etti.

Yapılan hayrın gizli ulaşması, ‘veren elin, alan eli görmeden’ gerçekleştirilmesi ise Regaip Kandili gecesine yakışır bir davranış olarak takdir gördü.

Sarıseki Mahallesinde birçok evin kapısının önüne gece bırakılan poşetler içerisindeki çeşitli gıda maddesi, giyim, nakdi paradan oluşan hayır ve yardımların böylesi güzel organizasyonla yapılması ise en güzel toplumsal dayanışma örneği olarak bir kez daha öne çıktı.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Takdir, gören, Regaip, Kandili, hayrı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı