ugur okullari - destop
Haber Detayı
26 Temmuz 2020 - Pazar 17:23
 
Tabaş “Meslektaşlarım 14 kurala uysun!”
Berberler sakal tıraşına başladığını belirten İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nuri Tabaş, coronavirüs tedbirleri kapsamında belirlenen mesleki 14 kurala meslektaşlarının harfiyen uymalarını istedi.
Yaşam Haberi
Tabaş “Meslektaşlarım 14 kurala uysun!”

Türkiye’nin coronavirüse karşı mücadelesinde 2,5 aylık ilk dönemi tamamladı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından birçok iş kolu ve mesleki faaliyetlerin yerine getirilebilmesi için ayrı ayrı kurallar belirlendi. Normalleşmenin birinci aşamasında marketler, berberler, kuaförler ve AVM’ler belirli kısıtlamalar kapsamında açıldı.

Mesleki tedbirler kapsamında meslektaşlarının uyması gereken 14 kurala işaret eden İskenderun Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nuri Tabaş, “Bilindiği üzere coronovirüs pandemi süreci devam ediyor, çok dikkatli ve hijyen olmamız lazım” dedi.

Berberlik faaliyetleri çerçevesinde bütün kuralları uyguladıklarının altını çizen Tabaş “Biz örneğiz, örnek olmamız lazım. Ben esnaflardan rica ediyorum, sakal tıraşı yasaktı, serbest bırakıldı. Gördüğünüz gibi, çalışırken meslektaşlarım maske ve siperliği kullansınlar, çok önemli, rica ediyorum bütün kuralları uygulasınlar. Özellikle rica ediyorum, ben de bu şekilde çalışıyorum. Her şey normal, kural bu sağlık için uygulayacağız!” diye konuştu.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tabaş, “Meslektaşlarım, 14, kurala, uysun!”,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı