Haber Detayı
30 Mayıs 2020 - Cumartesi 12:21
 
TIR kazası mağdurlarından olay yerinden tepki…
Hatay’ın İskenderun ilçesinde 2 Nisan 2020 tarihinde meydana gelen, freni patlayan TIR’ın neden olduğu ve 6 kişinin hayatını kaybettiği 23 kişinin de yaralandığı kazanın mağdurları soruna ilişkin tepkilerini bir kez daha seslendirdi.
Yaşam Haberi
TIR kazası mağdurlarından olay yerinden tepki…

Kaza sonrası ilgili ve yetkili kurumların hiçbir çalışma yapmaması üzerine kazada hayatını kaybedenlerin yakınları, yaralananlar ile mağdur olanların seslerini duyurana kadar bu işin peşini bırakmayacaklarını açıkladı. Kazanın yaşandığı yerde bir araya gelen aileler ile avukatları tek bir sesle ‘İskenderun’da başka ölümlerin yaşanmaması’ için hem hukuki hem de sosyal sorumluluk alanında mücadele kararı aldıklarını duyurdular.

Kaza mağduru aileler adına açıklama yapan aynı kazada eşi, yengesi ve kardeşini kaybeden İbrahim Yıldırım ‘bölgede yaşananları kaza’ diyerek geçiştirilmeyeceğini ifade ederek bu işin sorumlularının görevlerini iyi yapmadığından kazaların kaynaklandığının açıkça ortada olduğunu söyledi.

2 Nisan’ın tarihe kara bir yas olarak giren bu kazanın iki ay sonrasında yine aynı yerde bulunduklarını vurgulayan İbrahim Yıldırım “Ama maalesef ki kaza yerinde korkulukların (Bariyerlerin) daha düzeltilmediğini gördük. Gerçekten de aynı yerdeyiz, değişen hiçbir şey yok! Bu bizlere ve İskenderun halkına; ilgililerle yetkili kişilerin görevlerini iyi yapmadığını gösteriyor. Burada başka insanlar ölmemesi için biz üzerimize düşen vatandaşlık görevimizi yerine getirme istiyoruz. Herkesi de bu konuya sahip çıkmasını ve desteğe davet ediyoruz” dedi.

Kazada anne-baba ve yengesini kaybeden Eren Yıldırım ise bugün buraya geldiklerinde gördükleri manzarada kazanın tüm izlerinin hala burada durduğunu vurgulayarak “Yetkililer uğramamışlar bile, ‘ben tüm canlarımı kaybettim ama bir başka canlar gitmesin’ diye mücadele ediyorum. Ancak görüyorum ki hala ağır tonajlı araçlar buradan çarşıya inmeye devam ediyor, yetkililer de sadece izliyor” diye konuştu.

Hayatını kaybeden Muhammet Enes Kul ve yaralı olan genç, avukatı Sibel Bahadır Okuyucu da İskenderun oldukça güzel ve kaliteli bir şehir olduğunun altını çizerek “Anca yıllardır kötü olaylarla gündeme geliyor. Burada kusurlu olan kişilerin hesap vermesi gerekiyor. Burada kurallara yeterli derecede uyulmadığından dolayı insanlar hayatlarını kaybetti” şeklinde konuştu.

Kazada arkadaşı hayatını kaybeden ve yaralı olarak kurtulan Akın Çokal’ın annesi Pınar Çokal ise şunları söyledi: “Kaza sonrasında aldığım haberi hala unutamıyorum ve bu yolu kesinlikle kullanmıyoruz. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın, ancak yetkili kurumların da görevlerini yerine getirmesini istiyor ve bekliyoruz…”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TIR, kazası, mağdurlarından, olay, yerinden, tepki…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı