Haber Detayı
05 Eylül 2019 - Perşembe 17:38
 
Suriyeli provokatörlere Savaş tepkisi!
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın olduğu posterin sınır kapısına dayanan bazı Suriyeliler tarafından yakılmasını sert bir dille eleştirdi.
Yaşam Haberi
Suriyeli provokatörlere Savaş tepkisi!

Geçen hafta cuma günü Suriye sınırında yaşanan olaylar ile ilgili yaptığı açıklamada Başkan Savaş muhalefet partisinin belediye başkanı olabileceğini belirterek “Ancak söz konusu milli ve manevi değerlerimizse bu durumun karşısında dururum. Devletimizin cumhurbaşkanının posterinin yakılmasına şiddetle karşı çıkarım. Bayrağımız bizim namusumuzdur. Türkiye Cumhurbaşkanı’nın posterine, bayrağımıza zarar verecek her hareketin karşısında olurum” dedi

Suriyelilerin Bab el-Hava sınır kapısına dayanması ve İdlib’te yükselen tansiyonunun kente etkileri hakkında da görüşlerine değinen Başkan Savaş, “Şehrimiz hem içerden hem de dışardan karıştırılmak istenmesine rağmen halkımız buna müsaade etmedi. Vatandaşlarımız hep birlik ve beraberlik içinde oldu. Misafir ettiğimiz insanların konuk oldukları yerde nasıl davranması gerektiğini bilmeli. Devlet büyüklerimizden bununla ilgili gereken önlemleri almasını bekliyoruz” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriyeli, provokatörlere, Savaş, tepkisi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı