kehribar - logo yanı
Haber Detayı
06 Mart 2021 - Cumartesi 12:57
 
Suriyeli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı…
Türkiye genelinde kontrollü normalleşme süreci çerçevesinde Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde de, Suriyeli savaş mağduru çocukların barındığı Eğitim Köyü'nde yüz yüze eğitime başlandı.
Eğitim Haberi
Suriyeli öğrenciler yüz yüze eğitime başladı…

Reyhanlı Eğitim Köyü Eğitim Koordinatörü Abdulkadir Dinç, gerekli olan tüm önlemlerin alındığını belirterek öğrenciler öğretmenlerini, öğretmenlerinde öğrencilerini çok özlediğini söyledi.

Eğitim öğretime başlanması nedeni ile öğrencilerin ateş ölçümü, maske kontrolün yapıldığını ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak eğitim görecekleri sınıflara alındığını kaydeden Dinç “Çocuklar okula servislerle getiriliyor. Okulumuzda öğretmenler ve idari personeller tarafından gerekli olan tüm önlemler alındı. Reyhanlı'da yaşayan savaş mağduru yetim çocuklarında olduğu anaokulu ve ilkokul 1, 2, 3, 4. Sınıf öğrencileri toplam 450 öğrenci haftada 4 gün, öğle ve sabah olmak üzere eğitim görecekler. Temennimiz odur ki, yakın zamanda ülkemiz başta olmak üzere tüm dünyanın etkisi altında olduğu salgın sürecinin bir an önce bitmesi ve öğrencilerimize daha samimi sarılarak onları karşılayarak eğitim öğretime devam etmektir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriyeli, öğrenciler, yüz, yüze, eğitime, başladı…,
Yorumlar
Haber Yazılımı