kehribar - logo yanı
Haber Detayı
14 Ocak 2021 - Perşembe 18:04
 
Suriye’deki kamplarda gıda kolisi ve battaniye dağıtımı
Suriye’nin kuzeyindeki sığınmacı kamplarında yaşayan sivillere Kuveyt merkezli Sheik Abdullah Al Nouri Vakfı ile İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından gıda kolisi ve battaniye yardımında bulunuldu.
Yaşam Haberi
Suriye’deki kamplarda gıda kolisi ve battaniye dağıtımı

Kuveyt merkezli Sheik Abdullah Al Nouri Vakfı ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin kuzeyindeki sığınmacı kamplarında yaşayan savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi sivillere 750 adet gıda kolisi ve bin 730 adet battaniye yardımı yapıldı.

İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, kış mevsiminin gelmesiyle zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren sivillerin ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Tosun, sığınmacı kamplarında yaşayan sivillere yönelik çeşitli yardım malzemeleri dağıttıklarını belirterek, ‘‘Mevcut krizin başladığı 2011 yılından bu yana Suriye’deki savaş mağduru sivilleri yalnız bırakmıyoruz. Bu kapsamda son olarak Kuveyt merkezli Al Nouri kurumuyla birlikte Suriye’nin İdlib ili kırsalında çadırlarda kalan sivillere 750 adet gıda kolisi ve bin 370 adet battaniye yardımında bulunduk. Desteklerinden Al Nouri kurumuna teşekkür ederiz.’’ ifadesini kullandı.

Dağıtılan gıda kolilerinin içerisinde kuru bakliyat, kahvaltılık ürünler, çay, şeker, salça ve sıvı yağ gibi temel besin malzemeleri bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriye’deki, kamplarda, gıda, kolisi, ve, battaniye, dağıtımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı