Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 16:53
 
Stratejik Plan Meclisteki üyelerce beğenildi…
İskenderun Belediye Meclisi’nin Ekim ayı dönemi çalışmalarına Fatih Tosyalı başkanlığında başladı. Belediye Meclisindeki üyeler hazırlanan İskenderun Stratejik planını beğendiklerini ifade ettiler.
Siyaset Haberi
Stratejik Plan Meclisteki üyelerce beğenildi…

İskenderun Belediyesi 8 maddelik gündemle Belediye Meclis Salonunda toplandı. Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun’un geleceğine giden yolu ortak akılla, şeffaf bir katılım süreciyle belirlemek için azami çaba sarf ettiklerini etmeye de devam edeceklerini vurgulayarak “Biz stratejik Planı, halkın karar alma süreçlerine katılımını sağlamanın, ortak yaşam kültürünü geliştirmenin, sorgulanabilir, hesap verebilir, şeffaf yönetim anlayışını hayata geçirmenin önemli araçlarından biri olarak kabul ettik. Hizmetlerimizde insan odaklı çalışmalar yapıyor sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ediyoruz” dedi.

 

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Fatin Bereketoğlu kentin stratejik plana ilave edilecek önemli konunun İskenderun’un vilayet olma hususu olduğunu söyledi.  

 

Belediyenin 2020-2024 yıllarını kapsayan stratejik planın görüşülmesi ile ilgili Strateji Geliştirme Müdürlüğü teklifi, oy çokluğu ile kabul edildi. Belediyenin 2020 yılı Vergi, Resim, Harçlar ve Ücretler tarifesinin görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi. Belediyenin 2020 yılı bütçe tasarısının görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi, plan ve bütçe komisyonuna oy birliği ile havale edildi. Zabıta personellerine 2020 yılı için ek çalışma ücretlerine sınır getirilmesi halinde ek çalışma ücretinin nüfus sayısına göre en üst sınırdan ödenmesi ile ilgili Zabıta Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi. İskenderun İlçe Müftülüğüne bağlı T.E.K. mescidi yanında bulunan, Belediyeye ait Aşkarbeyli Mahallesi 6325 parsel sayılı (Temizlik İşleri Müdürlüğüne ait arsa) taşınmazın, yeni cami yapılması maksadı ile İskenderun İlçe Müftülüğüne 25 yıllığına ücretsiz tahsis edilmesi yönünde karar alınması ile ilgili Emlak İstimlak Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi. Gayri Sıhhi Müesseseler Keşif ve Rapor Ücretine tabi iş yerleri için Ruhsat Denetim Müdürlüğünün yaptığı keşif ücretinin yeniden görüşülmesi ile ilgili Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü teklifi, oy çokluğu ile kabul edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca'nın İSKENT İskenderun Kent Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini, Şirket Müdürler Kurulu Üyesi olarak yetkilendirilmesi  ile ilgili Özel Kalem Müdürlüğü teklifi, oy birliği ile kabul edildi. Yüzde yüz hissesi belediyeye ait olan İSKENT’İN sermaye yapısının güçlendirilebilmesi, belediye ait gayrimenkullerin etkin işletilebilmesi, her ne sebeple olursa olsun 3. kişi veya kurumlara devir satış kiralama yapılmaması koşulu ile şirketin ana sermayesine ayni sermaye kapsamında eklenebilmesi ve bununla ilgili iş ve işlemleri yürütmesi için belediye başkanı Fatih Tosyalı’ya yetki verilmesi ile ilgili madde oy birliği kabul edildi.

 

          

Kaynak: Editör:
Etiketler: Stratejik, Plan, Meclisteki, üyelerce, beğenildi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı