Haber Detayı
29 Temmuz 2019 - Pazartesi 10:35
 
SP’li Öksüz’den ‘Minnet’ ziyareti…
Saadet Parti Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz, Kıbrıs Barış Harekâtının yapılmasının bugünlere bakıldığında ne kadar önemli ve elzem olduğunu bir kez daha ortaya çıktığını söyledi.
Siyaset Haberi
SP’li Öksüz’den ‘Minnet’ ziyareti…

Kıbrıs Barış Harekâtının yıl dönümü nedeniyle Saadet Partisi Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz, Kıbrıs gazisine ve İlçe Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Dönmez'i ziyaret ederek minnet ve şükranlarını sundu.

  

İlçe Başkanı Öksüz, 20 Temmuz gününün, çok önemli bir gün, o tarihte yapılan harekatın da aynı şekilde önemli ve anlamlı olduğunu vurgulayarak “Eğer ‘Barış Harekatı’ yapılmamış olsaydı, bugün Adada Türklerin varlığından bahsetmek mümkün olmayacaktı. Adada doğalgaz da hak da iddia edemeyecektik” dedi.

 

Türkiye’nin o tarihte yaptığı girişim insanlık adına Kıbrıs’ta zulme uğrayanları kurtarma harekâtı olduğunun altını çizen SP’li Öksüz “Başarılı bir harekâttı ve bugün orada bir devlet varsa o harekâtın gerçekleşmesinin sayesindedir. Bugün Kıbrıs varsa siz Mehmetçiğimizin hareketi neticesinde Kıbrıs devletimiz hayat bulmuştur. Bu vesile sizlere sizlerin şahsında tüm gazilerimizi hayırla yad ediyoruz. Sizlere Rabbim güzel günler göstersin diyoruz. Şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz” diye konuştu.

 

        Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Dönmez de, vatanın bir karış toprağı için dün olduğu gibi bugün ve yarın da canlarını seve seve verecek 80 milyon insan bulunduğunu ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SP’li, Öksüz’den, ‘Minnet’, ziyareti…,
Yorumlar
Haber Yazılımı