ugur okullari - destop
Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 17:49
 
SORUYORUM’DA “Covid-19 sürecinde eğitim” konuşuldu
Gazeteci Ufuk Aktuğ’la ‘Soru yorum’ adlı programın ilk konuğu DODi Eğitim Kurumları kurucusu çocuk gelişimi uzmanı Gülser Yiğit ve eşi Psikiyatri uzmanı Dr. Suat Yiğit ile covid-19 sürecinde eğitimi konuştu.
Eğitim Haberi
SORUYORUM’DA “Covid-19 sürecinde eğitim” konuşuldu

Şehir ve haber portalı İskenderun.org’da gazeteci Ufuk Aktuğ ‘Soru yorum’ adlı bir programla ziyaretçilerin karşısına çıkacak. Programın ilk konuğu ise DODi Eğitim Kurumları kurucusu çocuk gelişimi uzmanı Gülser Yiğit ve eşi Psikiyatri uzmanı Dr. Suat Yiğit oldu.

 

Programda 2019’un sonlarında Çin’de 2020’de de tüm dünyada pandemi haline gelen coronavirüs döneminde çocukların eğitimi, çocuklar ve ebeveynlerin sağlık durumları nasıl etkilendi, sürecin ilerleyen dönemleriyle ilgili görüşlerin yer aldığı birçok konuda konuşuldu.

 

Pandemi sonrasında çocukların eğitimleri ve ailelerin çocuklarına davranış biçimi, eğitim ve psikolojik olarak yaşanan bu travmayı nasıl atlatabilecekleri konusunda ipuçlarının verildiği sohbette Çocuklar için hazırlanan eğitim kitleri, onların eğitimlerine nasıl bir katkı sunacağına da açıklık getirildi.

 

Pandemi öncesi ve sonrası bir hayata adım atıldığına dikkat çeken DODİ Eğitim kurumları kurucusu Gülser Yiğit, pandeminin sonlanmayacağını, bundan sonra başka salgınlar, mikropların insan yaşamında yer alacağını, onunla nasıl yaşanılacağıyla ilgili öngörülerini aktardı.

 

Pandemi döneminde tüm insanların travma yaşadığının altını çizen Psikiyatri Uzmanı Dr. Suat Yiğit “İnsanlar çaresiz kaldı, korktu ve şaşırdı. Asıl sıkıntı insanlara kaygı ve korku yerleştirildi bu süreçte. Bizim kültürümüzde temizlik zaten var. 25-45 yaş arası anneler çok kaygılı, bir ülkenin temelini oluşturan bu anneler kaygılı olmaya devam ederse çocuklarda kaygılı yetişecek! Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için çocuklara verilecek en önemli eğitim hayal kurmalarını sağlamaktır…”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SORUYORUM’DA, “Covid-19, sürecinde, eğitim”, konuşuldu,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı