Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 11:43
 
Sorumsuzluğun Fotoğrafı!
İskenderun’da kentin en işlek caddelerinden Şehit Pamir’de bir minibüsün sorumsuzca yol kenarına yapılan park, önce temizlik işçilerini, ardından da görenleri isyan ettirdi.
Yaşam Haberi
Sorumsuzluğun Fotoğrafı!

Dünyayı saran ve Türkiye’de de etkileri 11 Marttan buyana kuvvetle hissedilen coranavirüs covid-19 salgını tedbirlerinde kısıtlamaları yavaş yavaş kalktığı İskenderun’da trafiğe açılan caddelerdeki araç yoğunluğu dikkat çekiyor.

Bir süredir covid-19 kısıtlaması nedeniyle istisnai durumda bulunanların dışına araç girişi yasak olan Şehit Pamir ile Ulucami Caddeleri tamamen araç trafiğine açılmasıyla bu iki ana caddede araç yoğunluğunun yanı sıra gelişi güzel parklar sıkıntı neden oluyor. İki caddede de Trafik ekiplerinin yoğun mesai harcamasına karşın, araç sürücülerinin gelişi güzel parkları sıkıntı yaratıyor.

Şehit Pamir Caddesi üzerinde bir minibüsün sorumsuzca yol kenarına park etmesi, çöp konteynerlerini kapatması, çöpleri alacak temizlik işçilerine zor anlar yaşattı. Minibüsün kapattığı çöp konteynerlerini boşaltmak için gelen temizlik işçilerinin dakikalarca beklemesine neden oldu. Başta temizlik çalışanlarını olmak üzere, sorumsuzca yapılan parkın yarattığı görüntüye tanık olan vatandaşların tepkisini çekti.  

Bu arada temizlik işçileri, minibüs ile kaldırım arasında kalan dolu çöp konteynerlerini büyük bir güçlükle uzun ve yorucu uğraş sonucu aracın yanına getirerek boşaltabildi.   

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sorumsuzluğun, Fotoğrafı!,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı