ugur okullari - destop
Haber Detayı
10 Aralık 2019 - Salı 16:18
 
“Sorgusuz sualsiz işlerimizden atıldık!”
İSDEMİR (İskenderun Denir Çelik) A.Ş.’de yemekhane kısmında çalışan 30 işçi sorgusuz sualsiz işlerine son verilmesiyle ilgili basın açıklaması yaptı.
Yaşam Haberi
 “Sorgusuz sualsiz işlerimizden atıldık!”

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde bir grup işçiyle birlikte çıkarılan işçiler adına açıklama yapan Eray Savran her birinin evlerine ekmek götürmek için görevlerini yerine getiren, hiçbir şekilde iş disiplinine aykırı hareket etmeyen, işine sahip çıkan birer çalışan olarak hayatımızı sürdürdüklerini söyledi.

İsdemir’de yemek ihalesi değişmesiyle birlikte sorgusuz sualsiz işlerinden atıldıklarını ifade eden Eray Savran “İşten çıkarılan arkadaşlarımızın tümü çeşitli bahaneler ve hatta bazılarımız o bahaneleri bile öne sürmeden direk işten atıldık.  Bunun sebebini sorduğumuz da ise bizlere, yeni firmanın bizlerle çalışmak istemediği cevabını aldık. Ancak yaptığımız araştırmada aslında yeni firmanın bu işten atmalara mecbur kaldığını öğrendik. Yeni firma yetkilileri ile görüştüğümüzde bizleri kendi inisiyatifleri ile değil, buna mecbur kaldıkları için iş akdimizin iptal edildiğini söylediler. 30 arkadaşımızın işine son verildi” dedi.

         Birçok arkadaşının evli ve çocukları bulunduğunu, kış günü bu arkadaşlarının çocuklarına nasıl bakacakları endişesini yaşadıklarını belirten Savran, “Evlerini nasıl geçindirecekler soruyoruz. Aramızda tek bir kişi bile yüz kızartıcı suçtan veya iş disiplinine gerçekten uymamaktan atılmadı. Tüm işten çıkarma gerekçeleri ya çok mesnetsiz bahaneler ya da performans yetersizliği adı altında saklanan keyfi uygulamadır. Bizler belki yeniden işe alınmayacağız. Kamuoyunda sesimizin duyulması için bugün buradayız. Bizler sebepsiz yere işten atıldık orada çalışan firma elemanlarının da başlarına aynısı gelmesin diye kamuoyu oluşturulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Sorgusuz, sualsiz, işlerimizden, atıldık!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı