ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 07:03
 
SMA’lı bebeğin annesinin korktuğu başına geldi…
Anne Aycan Depçe basın yoluyla uyarısına karşın bir gün sonra gece yaşanan elektrik kesintisinin, yaşam savaşı verdikleri 1 yaşındaki SMA hastası yavrularının ölümüne neden olduğu iddia edildi.
Yaşam Haberi
SMA’lı bebeğin annesinin korktuğu başına geldi…

İskenderun Sakarya Mahallesinde ikamet eden Depçe çiftinin 1 yaşındaki çocukları Melisa’nın hayata tutunması gösterdiği gayret ve mücadelede tek endişelerinin elektrikle çalışan solunum cihazının enerjisinin kesintiye uğramasıydı. İlk çocuklarını da yine SMA hastalığına kurban veren aile ikinci çocukları Melisa’yı yaşatmak, tedavi sürecinde destek bulmak için haber ekibimiz açıklama yapan anne Aycan Depçe’nin korktuğu bir gün sonra başına geldi. SMA hastası Melisa gece kesilen elektrik yüzünden solunum cihazı çalışmayınca oksijensiz kalarak yaşamını yitirdi.

Bir gün önce kamuoyu SMA hastası Melisa’nın kurtulmasına katkı sunmak amacıyla çaba harcarken elektrik kesintisinden nefessiz kalan minik Melisa’nın ölümü herkesi derinden sarstı.

Sakarya Mahallesinde oturan anne Aycan Depçe akşamüzeri elektrikler kesilince hemen çocuğunu ve cihazlarıyla birlikte kaynanasına götürdü. Akşam elektriklerin geldiğini öğrenince tekrar kendi evine gitti. Gece çocuğunun başından bir an olsun ayrılmayan annenin, uyuya daldığı sabaha karşı yine elektrikler kesildi. Cihaz durdu, ona bağlı olan minik Melisa bebek ise nefessiz kaldı. Annenin çığlıkları üzerine hastaneye götürülen bebek ise nefessiz kaldığı gerekçesiyle hayatını kaybettiği bildirildi. Anne ile ailesi çocuklarının ölümüyle ikinci kez yıkıldı.

Minik Melisanın Babaannesi Perihan Depçe yaşananlara adeta isyan ederek “Bir gün önce ‘elektrik kesilirse çocuğum ölür’ diye uyardı ancak bir gün sonra çocuğu elektrik kesintisinden hayatını kaybetti. Bu acıya nasıl dayanalım böyle bir sistem mi olur?” dedi.

Dede Hüseyin Depçe ise yaşananları anlatarak “Akşamüzeri elektrikler kesilince hemen çocuğu cihazla bize getirdik. Sonra evde yeniden elektrik gelince tekrar gittiler. Gece yine elektrik kesilince de torunum hayatını kaybetmiş. Halbu ki bir süre önce hastaneden çok iyi gelmişti. Bizim de yaşatma umudumuz vardı” diye konuştu.

Ekonomik sıkıntı nedeniyle iş sorunu yaşan Baba Özgür Depçe ise minik çocuğunun iyileşmesi için bir gün önce İstanbul’a para kazanmaya gitmişti işe başlamadan babaya çocuğunun ölüm haberi verildi. Minik Melisa ise Çankaya mezarlığında son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SMA’lı, bebeğin, annesinin, korktuğu, başına, geldi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı