kehribar - logo yanı
Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 17:00
 
SMA Hastası Yiğit’e canlı yayınla Oflu hoca desteği…
SMA hastalarına yardımcı olmak ve gen tedavisinin Türkiye’de de uygulanmasına katkı vermek üzere Bergüzar Korel’den sonra Oflu hoca karakterine hayat veren Çetin Altay da canlı yayınla destek oldu.
Sağlık Haberi
 SMA Hastası Yiğit’e canlı yayınla Oflu hoca desteği…

Sinema sanatçısı Çetin Altay (Oflu hoca), Hatay’ın İskenderun ilçesinde SMA hastası Yiğit bebeğin annesi Meltem Akkaya ile sosyal medya üzerinden canlı yayına katıldı.

Oflu hoca Çetin Altay yaklaşık 16 dakikalık canlı yayında 17 aylık Yiğit’in annesi Meltem Akkaya ile SMA hastası oğlunun hastalık süreci, tedavideki gelinen aşamalar ve yurt dışında yapılacak gen tedavisi için başlatılan yardım kampanyası hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İlk çocukları Yiğit’in ‘Gevşek bebek sendromu’ olarak da bilinen SMA (Spinal Müsküler Atrofi) hastalığını 5 aylıkken öğrendiklerini belirten anne Meltem Akkaya, “Bugün 17 aylık oldu, aldığı 5 doz iğne ile biraz daha iyi ancak biz gen, hücre tedavisi yapılmasını istiyoruz. ABD Boston Hastanesiyle görüştük, 2,3 milyon dolar fiyat çıkardılar. Uygulanan gen tedavisiyle 98 sonuç alınacağını söylüyor. En azından çocuğum rahat nefes alabilecek” dedi.

Kampanyada seslerini fazla duyuramadıkları için bir ayda sadece 24 bin dolara ulaşabildiklerini aktaran Meltem Akkaya’ya Çetin Altan toplanan paranın çok az olduğuna dikkat çekerek “Benim her zaman söylediğim, tedavinin yurt dışında değil de, ülkemizde yapılabilmesi yönünde mücadele etmemiz gerekiyor. İnşallah hükümet yetkililerimiz bu soruna el atar, bu hastalığın tedavisini Türkiye’de yaparlar, getirirler ve tedavi bütün yavrularımıza da sirayet eder inşallah. Hepsi sağlığına kavuşur, bizim bütün amacımız bu” diye konuştu.

 

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , SMA, Hastası, Yiğit’e, canlı, yayınla, Oflu, hoca, desteği…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı