ugur okullari - destop


Haber Detayı
27 Haziran 2020 - Cumartesi 15:54
 
Sınava geciken gençleri motorize polis yetiştirdi…
Türkiye’de 2,5 milyon üniversite adayının kaderini belirleyecek YKS Yükseköğrenim Kurumları Sınavına dakikalar kala, çeşitli nedenlerle sınava girecekleri okula gecikenlerin imdadına Hatay’da polis yetişti.
Eğitim Haberi
Sınava geciken gençleri motorize polis yetiştirdi…

Tüm yurtta olduğu gibi Hatay’da da sabahın ilk ışıklarıyla birlikte üniversite adaylarının evlerinde heyecanlı bir telaş başladı. Yükseköğrenim Kurumları Sınavına girecek gençler bir gün önceden tüm evraklarını hazırlayıp, sabahın 09.30’undan itibaren sınava girecekleri okulun önlerinde oldu. Sınava girecek gençlere Hatay Büyükşehir Belediye Zabıta ekipleri bazı okullarda maske ve su verdi.

Dörtyol’da farklı noktalarda sınava girecek iki üniversite adayı sınava dakikalar kala kimlik ve belge sorunuyla karşılaştı. Dörtyol Anadolu Lisesinde (YKS) sınavının başlamasına 5 dakika kala kimliğinin olmadığını belirterek görevlilerden yardım isteyen İrem Soysal isimli öğrenci, Şahin polis ekiplerince ilçe Nüfus Müdürlüğüne seri bir şekilde götürülerek adına geçici kimlik belgesi çıkartılmasının ardından, vakit kaybetmeksizin sınava gireceği okula sorunsuz bir şekilde yetiştirilerek sınava girişi sağlandı.

Yine aynı ilçede bu kez Karahasanpaşa ortaokulunda sınava girecek öğrencilerden birisinin kimliğini evde unutması nedeniyle Yunus Ekipleri Ocaklı Mahallesindeki evinden öğrenciyi alarak son dakikalarda sınava yetiştirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sınava, geciken, gençleri, motorize, polis, yetiştirdi…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı