kehribar - logo yanı
Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:09
 
Sigortasız Konut Kalmamalı
Hatay’da yaşanan yangın felaketinin ardından büyük hasar gören konutlarla birlikte konut sigortasının önemini gözler önüne serdi.
Yaşam Haberi
Sigortasız Konut Kalmamalı

Yaşanan yangın olayı ile ilgili olarak değerlendirmede Kartaş Sigorta Ltd.Şti Acente sahibi Hasan Karaçalı, kendilerini derinden üzen İskenderun, Belen ve Arsuz ilçelerinde meydana gelen orman yangınının yerleşim yerlerine sıçraması ile beraber birçok konut ve işyerlerinde hasarlar meydana gelmesiyle sigorta olgusunun gerçeğinin ortaya çıktığını söyledi.

Kartaş Sigorta Acente sahibi Hasan Karaçalı, yangın felaketinin ardından birçok sorularla karşılaştıklarına değinerek “Önceden Konut sigortası yaptıran sigortalılarımız ‘sigortam yenilenmiş miydi’, hiç konut sigorta yaptırmayanlar ise ‘Konut sigortası yaptırabilir miyim’ şeklinde telefonlar aldık.  Ne yazık ki riskin başladığı andan itibaren sigorta poliçesi düzenlemek mümkün olmamaktadır” cevabını verdi.

Sigorta olgusunun çok önemli olduğuna vurgu yapan sigortacı Hasan Karaçalı şöyle konuştu:

“Sigorta o kadar önemli ki, konut poliçesi sadece yangından değil, evinizi taşıt çarpmasından hırsızlığa, yangın olaylarından yıldırıma, hatta elektronik eşyanıza gelecek zarara kadar güvence altına alıyor. Konut sigortası ile geniş kapsamlı teminatlardan yararlanmak gereklidir. Konut poliçesi yaptırmak için ev sahibi olmanız da gerekmiyor. Kiracı olanlar eşyalarına gelen zararlar için de sigorta yapmaları mümkündür.”

 Karaçalı, Türkiye genelinde konut sigortalılık oranının düşük olduğunu belirterek “Şubat 2020 verilerine göre Türkiye’de ne yazık ki konut sigortalılık oranı 22, işyerleri sigortalılık oranı ise 37 bandında seyir etmektedir. Bu oran çok düşük olduğunu söyleyebiliriz. Sigortasız konut kalmamalı, Sigorta bilincini uyandırmak için biz sigorta acentelerine çok iş düşmektedir. @kartassigorta sosyal medya hesaplarımızda da bilinçlendirmek adına sürekli sosyal paylaşımlarla sigortalılarımızı aydınlatıyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Birikimlerin kaybolmaması için sigortanın kaçınılmaz olduğunun altını çizen Hasan Karaçalı, sözlerinde şu kampanyayı duyurdu:

“Birikimlerinizi kaybetmemek için sigortalarınızı yaptırmaya davet ediyoruz.

Sigortalılarımız için bu üzücü olayın ardından bir kampanya başlatarak konut sigortasında indirime gittik. Geniş kapsamlı konut sigortaların da 30 a varan indirimler yapıyoruz. Whatsapp İletişim hattımız 05362222302 numaralı telefondan hattından aranılması yeterli olacaktır. Yaşadığımız bu olaydan dolayı yangınzedelere geçmiş olsun dileriz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sigortasız, Konut, Kalmamalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı