kehribar - logo yanı
Haber Detayı
26 Şubat 2021 - Cuma 11:46
 
Sıfır aracının şanzımanı eksik çıktı!
Hatay’ın İskenderun ilçesinde yaşayan Burhan Tangut, engelli oğlu için 135 bin lira vererek aldığı sıfır lüks aracının şanzımanı eksik çıktı, bayi ile mahkemelik oldu, sorununun çözümünü istiyor.
Ekonomi Haberi
Sıfır aracının şanzımanı eksik çıktı!

Aracı aldığının ikinci gününde yolda kalmaya başladığını ve beş ay sıkıntılı günler yaşadığını, aracındaki değer kaybını talep etmek üzere açtıkları davanın hala sürdüğünü söyledi.

 

Engelli oğlu için aldığı lüks araç için 135 bin tl 2019 yılında ödediğini ve ardından o gündür bugündür mahkemelerde mücadele verdiğini anlatan Burhan Tangut, “Benim tek isteğim çektiğim eziyet bir tarafa arabamın şanzımanında meydana gelen değişim nedeniyle değer kaybının karşılanması ”dedi.

 

Sıfır aldığı otomatik vites aracın fabrika çıkışında şanzımanında 1-3-5 vites eksik olduğu için arabanın aniden durduğu ve zıplaması nedeniyle kazaya sebebiyet verdiğini ifade eden Tangut, ”Eşim rahatsızdı aracı aldığım günün ikinci günü Ankara’ya tedavi için yola çıktık aracım yolda arıza vermeye başladı. Başlayan bu arıza üzerine beş ayda 6 kez servis gören arabamız sonunda şanzımanı değişerek teslim edildi. Ancak kayıtlarda şanzıman değişikliği olduğundan araç da satılacağı zaman bir değer kaybı olacağından bu konuyu da mahkemeye taşıdım” diye konuştu.

 

Bilirkişi raporunda fabrika çıkışlı olduğu için arızanın tarafıdan bilinmesinin söz konusu olmadığı vurgulanmasına karşın araçta değer kayı olmayacağı ifade edildiğini aktaran Tangut “Bunun üzerine yaptığımız araştırmada aracı ikinci el satışa koyduğumuzda değişen parçası nedeniyle değer kaybına uğradığını tespit edince bilirkişi raporuna itiraz ettim. Şuanda itirazımızın üzerine davamız devam etmekte. Engelli bir çocuğum ve rahatsız bir eşim var. Bir süre sonra arabayı satmaya kalktığında bu ekonomik zararı yaşamak istemiyorum. Tek isteğim aracımdaki değer kaybının tarafıma ödenmesidir” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sıfır, aracının, şanzımanı, eksik, çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı