ugur okullari - destop
Haber Detayı
03 Ağustos 2020 - Pazartesi 20:20
 
Şiddet gören kadının kocası yakalandı ve tutuklandı
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde eşinden 22 yıl boyunca şiddet gören 39 yaşındaki kadın, çocuklarını da alarak baba evine sığındı. Emniyet ekiplerince yakalanan şiddetçi koca tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Yaşam Haberi
Şiddet gören kadının kocası yakalandı ve tutuklandı

39 yaşındaki kadın yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Kocam ile evlendikten sonra ben hamile kaldım, kendisi askere gitti geldi. Ondan sonra sürekli bana şiddet uygulamak için bahane arıyordu, sürekli beni dövmeye başladı. Pencereden baktım diye dövdü. Boşanmak için mahkemeye başvurdum araya giren akrabalar nedeniyle boşanma davasını geri çektim. Kocam H.B. de bir daha şiddet kullanmayacağına yemin etmişti. Aralık ayında İstanbul'dan Dörtyol'un Yeşilköy Mahallesi'ne taşındık. 28 Temmuz 2020 gecesi saat 22.00 sıralarında kocam H.B. ile aramızda bir tartışma başladı. Bana sesimi kesmemi kesmezsem kendisinin keseceğini söyledi. Ben de susmayacağımı, kızımı koruması gerektiğini söyleyince önce boğazımı sıktı. Ardından yere yatırıp üzerime bastırdı. Nefessiz kaldım. Bayılmışım. Bu arada kızım G.B. odaya gelmiş. Müdahale etmek isteyince onu da saçından sürükleyip duvara vurmuş…”

"EŞİMDEN KORKUYORUM"

“Sabah ayıldım, beni yatağa yatırdılar. Kızım ile birlikte sonra hastaneye gittik. Banyoda düştüğümü söyledim. Doktor inanmadı. Polisleri çağırdı ben de gerçeği anlattım. Eşimden korkuyorum. Kendimden çok çocuklarıma zarar vermesinden endişe ediyorum. Gözlerimi kapadığımda nefes alamıyorum. Artık çocuklarımı ve beni rahat bıraksın."

"SAÇIMDAN TUTUP DUVARA ÇARPTI"

19 yaşındaki üniversite öğrencisi G.B. de, olay gecesi arkadaşlarıyla evin dışında oturarak çay içtiklerini, bir ses duyduğunu ve annesini merak ederek odaya girdiğini belirterek, "İçeri girdiğimde annem yerde yatıyor, babam ise bağırıyordu. Her zamanki gibi kavga ettiklerini anladım. Fakat bu defa annem sessizdi. Yanına gittim baygındı. Buz getirip başına koymak istedim, babam beni de saçımdan tutarak savurup duvara çarptı. Kapıyı kapattı ve elinde bir bıçakla evin içinde saatlerce dolaştı. Kimseye söylemememiz sözü üzerine sabaha karşı ancak annemi alıp hastaneye gidebildim. Sabaha kadar korku ve çaresizlik içinde bekledik” dedi.

G.B., yaşadıklarının kendisinin ve kardeşlerinin psikolojilerini bozduğunu ve çocukluktan beri babasından yaşadıkları şiddetin son bulmasını ve babasının gerekli cezayı almasını istediğini de belirtti.

ŞİDDETÇİ KOCA TUTUKLANDI!

Şüpheli şahıs H. B. hakkında yakalama kararı çıkartıldı ve şüpheli dün akşam yakalandı. Bugün de Dörtyol Başsavcılığınca tutuklanması istemiyle sevk edildiği,   Sulh ceza hâkimliğince H. B. tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şiddet, gören, kadının, kocası, yakalandı, ve, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı