Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 12:38
 
Seyahat Acente sahiplerinden Belen’e tarih turu…
Doğa güzelliği ve 500 yıllı aşkın tarihi yapılarıyla dikkat çeken Belen’e Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Hatay BTK ve ilde faaliyet gösteren seyahat acentelerin sahipleri ‘tarihi yapılar’ turu gerçekleştirdi.
Yaşam Haberi
Seyahat Acente sahiplerinden Belen’e tarih turu…

Zinde Turizm'in işyeri sahibi İbrahim Yavuz, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Hatay BTK ve ilde faaliyet gösteren seyahat acentelerinin sahipleri, Belediye Başkanı İbrahim Gül'ü makamında ziyaret etti. Ziyaret programının devamında Belen'in gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen tarihi güzelliklerinin de tanıtımını yapan Belediye Başkanı İbrahim Gül, yaptığı görüşmelerin ardından Hatay'a gelen turistlerin ilçelerine uğramaları adına, yapılabilecek çalışmalar üzerine turizmcilerle istişarede bulundu.

500 yılı aşkın tarihi kervansaray ve diğer tarihi mekanlar, turizmcilerden tam not aldı. Turizmciler ‘Tarihi yapılar’  turu sırasında şaşkınlıklarını gizleyememeleri dikkatlerden kaçmadı.

Bugüne kadar buralardan kendilerinin bile haberlerinin olmadığını dile getiren turizmciler, küçük dokunuşlarla Belen'de güzel işler çıkarabileceklerini ve bu alanların bir an önce turizme kazandırılması için yetkililerin gerekli çalışmaları başlatmaları gerektiğini ifade ettiler.

Hatay’ın turizm çeşitliliği açısından çok zengin bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Turizmciler, Deniz-kum-güneş üçlemesi, 13 medeniyete ev sahipliği yapmış bir ilde tarih, kültür, doğa, sağlık, kış ve yaz turizmi gibi çok alternatiflerin değerlendirilebileceğine işaret ederek “Özellikle de Belen’de yapılabilecek turizm çeşitlendirmeleri çalışmaları yapılabilir. Ufak dokunuşlarla, yaz-kış gerçekleştirilebilecek tarihi dokusuyla Belen, gerçekten saklı bir cennet” dediler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seyahat, Acente, sahiplerinden, Belen’e, tarih, turu…,
Yorumlar
Haber Yazılımı