ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 08:16
 
Sevindirmeye Devam Ediyor
Türk Kızılayı İskenderun Şube Başkanı Recep sivri, teşkilat olarak her zaman yardıma muhtaç insanların yanında olduklarını belirterek, kendilerine bu yolda birlikte hareket eden yardımseverlere de teşekkür etti.
Yaşam Haberi
Sevindirmeye Devam Ediyor

Kan bağışlarına büyük destek sağlayan İskenderun Deniz Üs Komutanlığı, Türk Kızılayı tarafından plaketle ödüllendirildi.

İskenderun Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Murat Fırat'ı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Saygılı, Orta Akdeniz Bölge Kan Müdürü Tunçhan Demir, Antakya Şube Başkanı Kudret Özbakış ile İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri ziyaret etti. Sohbet ortamında geçen ziyarette bir yıl boyunca birliklerinde düzenlenen kan bağış kampanyalarına destek verdikleri için Tuğamiral Murat Fırat’a teşekkür eden Yönetim Kurulu Üyesi Saygılı “Rekor bağışlarda bulundunuz. Bundan dolayı da sizlere teşekkür ederiz” diyerek günün anısına plaket sundu. 

KIZILAY’DAN SEVGİ BOHÇALARI

Türk Kızılayı İskenderun Şubesi, sosyal projelere imza atmayı sürdürüyor. Recep Sivri Başkanlığında çalışmalara aralıksız sürdüren İskenderun Şubesi, İskenderun Devlet Hastanesi Yeni Doğan Servisinde doğumu gerçekleşen ve gerçekleşmesi beklenen bebekler için daha önce de sevgi bohçaları verdi.  Hastane yönetiminin talebiyle yeniden sevgi bohçaları hazırlayan Türk Kızılay İskenderun Şubesi, kız ve erkek bebekler için sevgi bohçalarını anne ve bebeklere vererek sevindirdi.

Şube Başkanı Sivri, teşkilat olarak yaraları sardıkları gibi insanları mutlu etmelerini kendilerine görev saydıklarını söyleyerek “Bu kez sevgi bohçalarıyla anneleri sevindirerek biz de mutlu oluyoruz. Mutlu etmeye devam edeceğiz” dedi

        NEFES OLDULAR

Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. İskenderun Kızılay Şubesi, bu kez astım hastası olan vatandaşlara nefes olmak için cihaz dağıttı.

Maddi olarak buhar makinesini alamayanları tespit eden Kızılay ekibi, belirlediği isimleri evlerine giderek ihtiyaçlarını giderdi. Buhar makinesini alan vatandaşların mutlulukları dikkatlerden kaçmazken, Kızılay’a de teşekkür etti.

BAŞARIYA ÖDÜL

Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanlığı, sadece yardım çalışmalarında bulunmuyor, ülke genelinde gerçekleştirilen projelerde başarılı olan öğrencileri de unutmuyor.

 TÜBİTAK-Araştırma projeleri yarışmasında matematik dalında bölge birinciliği elde eden ve Türkiye finaline hazırlanan gençleri ile danışman öğretmenlerini başarılarından dolayı tebrik ederek ödüllendirdi.

Şube Başkanı Recep Sivri, hazırladıkları hediyeleri İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ile birlikte gençlere ve danışman öğretmenlerine verdi. Kaymakam Yönden, başarıyı elde eden öğrenci ve danışman öğretmenleri tebrik ederken, bu başarıya kayıtsız kalmayan Kızılay İskenderun Şube Başkanı Recep Sivri’ye de teşekkür etti.

Başkan Sivri de, başarıyı ödüllendirmenin en önemli görevlerinden biri olduğunu ifade ederek, “Yeter ki bu ülke için güzel şeyler yapılsın. Biz ödüllendirmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sevindirmeye, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı