ugur okullari
Haber Detayı
04 Ocak 2020 - Cumartesi 14:02
 
Serap’ın Doğal Ürettikleri Paşa Çeşmesi Karşısında
Arsuz Belediyesi tarafından yürütülen ‘Kadın Eli Semt Pazarımız” projesi ile üretmeye başlayan Serap Çatal Arsuz ‘da paşa çeşmesi karşısında açtığı işyeri ile ürünlerini satışa çıkarttı.
Ekonomi Haberi
Serap’ın Doğal Ürettikleri Paşa Çeşmesi Karşısında

Aile ekonomilerine katkıda bulunmak ve kendi içlerindeki üretimi ortaya çıkartmak için evlerinde ürettikleri ürünleri Belediye tarafından projelendirilen çalışma çerçevesinde Arsuz ve Karağaç semt pazarlarında haftanın iki günü satışa sunan Serap Çatal gelen talep ve çalışma aşkıyla kendi işyerini açtı.

Çatal, Kendi elleri ile evinde yaptığı Tarhana, erişte, mantı kahvaltılık soslar, yağa basılmış kekik, turşu çeşitleri, kantaron yağı ve bunun gibi benzeri ürünlerini artık Pazar Pazar dolaşarak değil Paşa Çeşmesinni karşısında açtığı işyerinde satışa sunuyor.

Doğal ürünlerin kendi ellerinde hayat bulduğunu söyleyen Çatal,” Biz ve çocuklarımız yiyecekmiş gibi üretiyor ve satışa koyuyoruz. Herkes gönül rahatlığı ile alarak doğal ürünleri tüketebilirler. Bize öncülük eden Arsuz Belediyesine teşekkür ediyorum. Artık kendi işyerimi açarak burada doğal el emeği ürünlerimi satarak aile bütçemize katkı sağlamaya başladım ” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Serap’ın, Doğal, Ürettikleri, Paşa, Çeşmesi, Karşısında,
Yorumlar
Haber Yazılımı