SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
13 Eylül 2021 - Pazartesi 18:55
 
Sen de İlk Yardım Kahramanı Ol
Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanlığı, Dünya İlk Yardım Günü, etkinlikleri çerçevesinde Kızılay, ‘Sen de ilk yardım kahramanı ol’ temasıyla ilk okul öğrencilerine uygulamalı eğitimler veriyor.
Sağlık Haberi
Sen de İlk Yardım Kahramanı Ol

Yaşamımın her anında gerek duyulabilecek hayat kurtarıcı uygulamaların yer aldığı ilk yardıma yönelik farkındalık oluşturmak için her yıl Eylül ayının ikinci Cumartesi günü küresel olarak kutlanan “Dünya İlk Yardım Günü’nde Türk Kızılay, herkesi kahraman olmaya davet ediyor.

2021 yılında 11 Eylül’e denk gelen Dünya İlk Yardım Günü’nün bu yılki teması ise “Sen de okulunda ve yaşadığın şehirde İlk Yardım Kahramanı Ol” olarak belirlendi. Bu temayla hareket eden Türk Kızılay İskenderun Şubesi, Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulunda uygulamalı seminer verdi.

Seminerde ilk yardımın önemini aktaran Türk Kızılay İskenderun Şube Başkanlığı İlk Yardım Eğitim Merkezi uzmanları, bir olay karşısında nasıl davranılması gerektiği konularının tatbikatını yaptı.

Bazı uygulamaları öğrenciler üzerinde yapan uzmanlar, velilerin de yer aldığı seminerin verimli geçtiği belirtildi.

Her evde bir ilk yardımcı olması hedefine adım adım ilerleyen, eğitim ve seminer programlarını arttırarak devam ettiren Kızılay Yardım Eğitim Merkezi ile toplumda ilk yardım bilinci oluşturmak, ölüm ve yaralanmaların azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla sertifikalı ve bilgilendirici eğitim çalışmalarına devam ediyor.

Öğrencilere ve öğretmenlere yönelik Güvenli Davranış ve İlk Yardım Eğitimi el kitabı ile animasyonlar geliştiren Türk Kızılay, bugüne kadar 218 bin 439 kişiye sertifikalı ilk yardım eğitimi, 553 bin 936 kişiye yüz yüze bilgilendirme eğitimleri verdi. Daha çok ilk yardım kahramanı yetiştirmek için çalışan Kızılay, ilk yardım eğitim merkezlerinin sayısını da arttırmayı hedefliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sen, de, İlk, Yardım, Kahramanı, Ol,
Yorumlar
Haber Yazılımı