Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 10:24
 
Selden Zarar Gören Yerlerde Çalışma Var
Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven yağmur nedeniyle tıkanan yollar su altında kalan yerler ve tıkanan menfezlerin açılması çalışmalarının sürdüğünü söyledi
Yaşam Haberi
Selden Zarar Gören Yerlerde Çalışma Var

Arsuz Belediyesi, Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven’in koordinesinde kurulan Kriz Masası ve acil müdahale ekipleri ile yağışın etkilediği tüm mahallelerde çalışmalarını sürdüğü belirtildi. Konacık ve Tülek mahallelerinde bulunan iki köprünün yıkılması sonucu tıkanan dereler, heyelandan kapanan yollar ve özellikle yerleşim yerlerinde su birikintisin olduğu alanlar,  belediye ekiplerince kepçelerle açıldı.

  Yağışın etkisini gösterdiği mahallelerde çalışmaların sürdüğünü belirten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, “ ilçemizde, ilimizde gerçekleşen yoğun yağış, dağdan gelen sularla birlikte, bazı mahallelerimizdeki alanlarda suların birikmesine sebep oldu. Vatandaşlarımızın bahçesine, evine kadar girdi. Konacık ve Tülek mahallelerimizde iki köprünün yıkılmasına sebeb oldu. Belediyemizde kurduğumuz Kriz Masası ve alanda olan acil müdahale ekiplerimizle, yağıştan en fazla etkilenen mahallelerimzde tüm araçlarımızı, ekipmanlarımızı kullanarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yıkılan köprülerin kapattığı dereleri, heyelandan kapanan yollayı açıyor, tıkanan menfez ve kanallarda temizlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Tüm ekiplerimizle sahadayız. Yağıştan etkilenen vatandaşlarımız bizleri 444 7 922 ve 0(326) 661 21 11 numaralı telefonlardan arayarak, yağmurun yaratmış olduğu sıkıntıları ve şikayetlerini bize bildirebilirler,” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selden, Zarar, Gören, Yerlerde, Çalışma, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı