ugur okullari - destop


Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 18:54
 
Selçuk “Barış hakkı, bir insan hakkıdır”
İHD İskenderun Şube Başkanı Coşkun Selçuk 1 Eylül vesilesiyle barışın egemen olduğu bir dünyada yaşamak istediklerini bir kez daha belirterek “Barış hakkı, bir insan hakkıdır” dedi.
Yaşam Haberi
Selçuk “Barış hakkı, bir insan hakkıdır”

Dünya Barış Günü dolayısıyla Ulucami Caddesi Güvercinli Parkta İHD aktivistleri ve Emek Demokrasi bileşenlerinin katıldığı basın açıklaması toplantısında İnsan Hakları Derneği İskenderun Şube Başkanı Coşun Selçuk konuştu.  

Türkiye’de barışın inşasına giden yolda, insan haklarının temeli olan insan onuru, eşitlik, özgürlük ve adaleti asla unutmamak gerektiğine işaret eden Selçuk “Türkiye demokrasisinin geldiği nokta maalesef 82 Anayasasının gerisine düşen 2017 anayasa değişikliği ile tek kişi yönetimine dayalı otoriter bir yönetim biçimidir. Ancak buna karşın demokrasi ortak paydasında buluşabilen ve tek kişi yönetimine dayalı otoriter anayasayı reddeden büyük bir çoğunluk olduğu gerçeği umutlarımızın güçlenmesini sağlamaktadır. Türkiye halkı bir bütün olarak barış mücadelesinin yanı sıra yeniden demokrasiye giden yolu açacak, demokratik tutumlar gösterecek demokrasi mücadelesi bilincine ulaşmış durumdadır” dedi.

Selçuk, İHD olarak, Türkiye başta olmak üzere tüm dünyada barışın egemen olduğu bir yaşam için insan hakları mücadelelerini sürdüreceklerini sözlerine ekledi.        

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selçuk, “Barış, hakkı,, bir, insan, hakkıdır”, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı