ramazan 2021


kehribar - logo yanı
Haber Detayı
18 Nisan 2021 - Pazar 13:05
 
Şekere dolmuşçularına Körfez durağından tepki…
İskenderun’da şehir içi yolcu taşıyan Şekere dolmuş sürçücülerinin E91 karayolu üzerinde, durak harici yolcu alamadıkları gerekçesiyle kontak kapatma ve açıklamalarına cevap veren Körfez dolmuş sürücüleri “Adalet istiyoruz” dedi.
Yaşam Haberi
Şekere dolmuşçularına Körfez durağından tepki…

İskenderun’da önceki gün E91 viyadüğü önünde kontak kapatarak hak arayan Şekere dolmuşlarına, Körfez dolmuş durağı şoförlerinden tepki geldi. Şekere dolmuşlarının kendilerine haksızlık yapıldığını ve boşa ceza yediklerini belirterek emniyet ve HBB yetkililerinden sorunlarına çözüm istemişti. Haberin yayınlanmasından sonra Körfez Dolmuş durağı yönetici ve şoförleri de aynı noktada yaptıkları açıklama ile Şekere dolmuşçularına yanıt verdiler.

Buradaki sorunun tamamen yetkili kurumlardan kaynaklı olduklarını dile getiren Körfez Dolmuş durağı yöneticiler ile şoförler “Bizler sadece adalet istiyoruz, masa başında karar vermesinler, gelip durum yerinde analiz etsinler. Yaşananlar çok büyük sorun getirecek bu işe yetkililerin acilen çözüm bulmasını istiyoruz. Özellikle Yolcu alma faaliyeti yasak yazısının olduğu bölgede, şekere dolmuşları tarafından gerçekleştiriliyor. Şekere ve Körfez dolmuşçuları arasında ki sorun apaçık ortada kimsenin burnunun kanamadan bu işin kökten çözülmesi için yetkili kurumların acilen devreye girmesi lazım” diye konuştular.

Yasaklı bölgeden yolcu almakta neden ısrar edilmesine anlam veremediklerini vurgulayan Körfez Dolmuşçuları “Yetkili kurullar zaden bu noktadan yolcu alınmasını yasaklamış ve levha koymuş. Artı 5 km geriden gelen Şekere dolmuşları, hemen yakınında Körfez dolmuş durağı olmasına karşın neden durak harici yolcu almak istiyor anlaşılır gibi değil. Onların iddia ettiği gibi bizim dolmuşlar 45 dakikada şehir merkezine ulaşmıyor, mahalle arasından gitmemize rağmen 25 dakikada şehir merkezinde Ulucami’nin önde oluyoruz. Burada bir haksızlık var. Biz sadece HBB yetkililerinden adaletli davranmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şekere, dolmuşçularına, Körfez, durağından, tepki…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı