ugur okullari
Haber Detayı
17 Ekim 2019 - Perşembe 15:12
 
Şehitlerin adı Ortaokul dersliklerine verildi…
Hatay’ın İskenderun ilçesi Bekbele Fatih Ortaokulu'nda ‘Şehitlerin anısına’ tertip edilen hayrat ve teşrifat Kaymakam İskender Yönden’in katıldığı törenle açılışı gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi
 Şehitlerin adı Ortaokul dersliklerine verildi…

Bekbele Fatih Ortaokulu'ndaki tören Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Yaklaşık 10 yıl önce şehadete intikal eden Şehit Hava Sıhhiye Er Burak Görürüm anısına ailesi tarafından yaptırılan hayrat çeşmesinin kurdele kesimi ile İskenderun 51'nci Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından restore edilerek, şehitlerin isimlerinin verildiği derslikler ziyaret edildi.

Bekbele Mimar Sinan Camii İmam-Hatibi Faruk Fettah'ın eşliğinde tüm aziz şehitlerin ruhuna izafeten Kur'an-ı Kerim Tilaveti, devletin ve milletin selameti için dua edildi.

ŞEHİTLERİN ADI DERSLİKLERE VERİLDİ

Fatih Ortaokulu'ndaki dersliklere Şehit Hava Sıhhiye Er Burak Görürüm, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Metin Kıldış, Şehit Uzman Çavuş Ayhan Say, Şehit Polis Memuru Burhan Mercan, Şehit J.Er Fatih Yonca, Şehit Piyade Onbaşı Mete Can, Şehit Piyade Onbaşı Mesut Cengiz isimleri verildi.

UEFA’DA KRİZ YARATAN ASKER SELAMI VERDİ

Tören sonunda hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar ise Fransa maçında gol sonrası futbolcular tarafından seyirciye yönelik yaptığı ve UEFA’da çifte standart olarak da yorumlanan, aynı zamanda kriz yaratan Asker selamıyla mesaj verdi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Şehitlerin, adı, Ortaokul, dersliklerine, verildi…,
Yorumlar
Haber Yazılımı