ugur okullari - destop
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 09:33
 
Şehit Umut Sakaroğlu öğrencileri Ata'nın huzurunda
Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu öğrencileri sınıf öğretmenleri Meltem Yegül ve Büşra Kıyılı eşliğinde Ankara'ya düzenledikleri gezide unutamayacakları bir hafta sonu yaşadılar.
Eğitim Haberi
Şehit Umut Sakaroğlu  öğrencileri Ata'nın huzurunda

Öğrencilerin ilk ziyaretleri Anıtkabir'e oldu. Sınıf öğretmenlerinin gözetiminde  Aslanlı yoldan yürüyerek Ata’nın mozolesinin bulunduğu alana geçen öğrenciler, Anıtkabir’de bulunan Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni de gezerek Cumhuriyet tarihindeki önemli olayların aktarıldığı fotoğraf ve görsel anlatımları ilgiyle inceledi. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi ve savaşta kullanılan eşyaları yakından görmek de öğrencileri oldukça heyecanlandıran detaylar arasındaydı.

Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu öğretmenleri ve Anıtkabir görevlileri tarihi olaylar hakkında bilgi vererek, öğrencilerin merak ettikleri soruları yanıtladı. 

Anıtkabir gezisinden sonra gezi grubu, ‘İkinci Meclis’  binasında bir süre gezerek hatıra fotoğrafları çektirmeyi ihmal etmezken, öğrencilerin ikinci meclis binasının manevi havasından etkilendikleri ve duygulu anlar geçirdikleri görüldü. İlkokul öğrencilerinin sonraki durağı ise Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu. Meclis genel kurul salonu ve diğer bölümlerde inceleme yapan öğrenciler, Meclisin ülke yönetimindeki rolü ve yasama faaliyetleri hakkında da bilgiler aldılar.                           

Gezi programı kapsamında öğrenciler, Ankara'da Anıtkabir, İkinci Meclis, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Tacettin Dergahı, Mehmet Akif Ersoy Evi Müzesi, Hamamönü Tarihi Ankara Evleri, Tabiat Tarihi Müzesi ve Tuz Gölü'nü ziyaret ettiler.

Şehit Umut Sakaroğlu İlkokulu Müdürü Özgür Bönceoğlu, sosyal aktivitelerin de eğitimin bir parçası olduğunu belirterek, öğrencilerin vizyon sahibi olmalarını sağlayacak, ufuklarını açacak benzer etkinlikler yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Umut, Sakaroğlu, , öğrencileri, Ata'nın, huzurunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı